automatyka do bram

Automatyka do każdego rodzaju bram

Automatycznie sterowane bramy na pilota zapewniają duży komfort, zwłaszcza podczas brzydkiej pogody. Zdecydowanie wygodniej jest wjechać od razu na posesję unikając deszczu, niż wysiadać aby otworzyć i zamknąć bramę. Wybranie takiego automatu nie należy jednak do prostych zadań. Wszystko zależy od typu bramy, wielkości przęseł oraz sposobu otwierania jakim jesteśmy zainteresowani.

Automatyka z czujnikami

automatyka do bramMimo tych wszystkich różnic na rynku dostępne są urządzenia, które zautomatyzują każdy rodzaj bramy zapewniając domownikom zwiększone bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania. Bez względu na typ wybranej bramy są aspekty, o których należy pamiętać, by zyskać jak najwięcej inwestując w system automatyzacji. Między innymi warto rozglądać się za takim urządzeniem, które po każdorazowym otworzeniu i zamknięciu bramy zmienia kodowanie, automatycznie zmieniając je także w posiadanym pilocie. Pozwala to blokować kodowanie nowych pilotów bez znajomości aktualnego kodu, który ciągle zmieniając się zapobiega włamaniom na posesję. Ciekawym rozwiązaniem jest także automatyka do bram wyposażona w czujnik przeszkód. Gdy coś stanie nam na drodze i nie będziemy mogli wjechać na posesję, a samochód pozostanie na wjeździe większość bram nie przejmowałaby się przeszkodą i rozpoczęłaby proces zamykania.

automatyka do bramDodatkowy czujnik pozwala na natychmiastowe zatrzymanie przęsła kiedy tylko wykryje on przeszkodę na swojej drodze. Nowością wśród automatyki jest także samodzielne wykrywanie sygnału pilota w zbliżającym się pojeździe, dzięki czemu nawet kiedy zapomnimy o odpowiednio wcześniejszym załączeniu otwierania, brama będzie czekała już otwarta. Warto szukać takiego systemu automatyzacji, którym można również sterować za pomocą aplikacji w telefonie. Jest to dużo wygodniejsze, ponieważ nie trzeba pamiętać o zabieraniu ze sobą pilota za każdym razem, a wiadomo, że smartfon zawsze mamy pod ręką. Poza tym w wielu zestawach dostępne są maksymalnie dwa piloty, co w przypadku większej ilości domowników zmusza nas do zakupu kolejnego urządzenia i kodowania go – zwiększając koszty działania. Automatyka ma dbać nie tylko o komfort, ale również o bezpieczeństwo. Nie trzeba się martwić, że ktoś zakoduje sobie pilot i włamie się na naszą posesję, jeśli system zostanie odpowiednio zabezpieczony.

Poza tym w przypadku braku prądu każde urządzenie wyposażone jest w tryb awaryjny, dzięki któremu można ręcznie otworzyć bramę. Takie rozwiązanie można stosować nie tylko przy bramach wjazdowych, ale również w garażach i na terenach przemysłowych, jednak wtedy należy pamiętać, aby system został właściwie dobrany.