Ocieplany garaż

Co zapewnia budowa garażu ocieplanego bez pozwolenia?

Wielu właścicieli pojazdów osobowych ma problem ze stworzeniem odpowiedniego miejsca do pozostawienia auta na podjeździe posesji zimą. Przede wszystkim jest to niebezpieczne — samochód na otwartej przestrzeni to większe ryzyko powstawania uszkodzeń oraz kradzieży.

Jak zacząć budowę garażu ocieplanego?

Auto zimąWiększość aut nie znosi też dobrze ujemnych temperatur. Decyzja o budowie garażu to szansa na to, by uchronić samochód przed zniszczeniem i spora oszczędność czasu — auto przechowywane pod zadaszeniem nie wymaga odśnieżania. Stwarza to także dodatkową krytą przestrzeń na terenie posesji, którą można wykorzystać na wiele sposobów. Posiadanie garażu to nie tylko wygoda i gwarancja stałego posiadania miejsca parkingowego, ale także skuteczna ochrona samochodu przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i innym typem uszkodzeń mechanicznych. Właściciel pojazdu zyskuje również pewność, że nie dojdzie do uszkodzeń mechanicznych powodowanych przez dzieci lub wolnożyjące zwierzęta. Każdy właściciel pojazdu wie, że własny garaż na terenie posesji (a zwłaszcza jego ocieplany wariant) to zwiększony komfort na co dzień oraz możliwość zapewnienia optymalnych warunków termicznych dla auta niezależnie do pory roku. Nie wymaga to obecnie żadnego pozwolenia. Ponadto stwarza dodatkową przestrzeń do przechowywania domowych szpargałów.

Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Przede wszystkim garaż chroni auto przed niekorzystnymi warunkamiOcieplany garaż atmosferycznymi — zwłaszcza przed skutkami gradu oraz burzy, ale też przed zamarzaniem szyb. Jeżeli więc na terenie posesji brakowało dotychczas krytego miejsca dla pozostawienia auta, to problem z pewnością rozwiąże budowa garażu ocieplanego bez pozwolenia. Należy jednak pamiętać, by jego metraż nie przekroczył 35 metrów kwadratowych.  Obecnie do wyboru jest wiele typów garaży — zarówno tych murowanych, które można dodatkowo ogrzewać, jak i tanich wariantów wykonanych z blachy. Nie jest to duża inwestycja, która ma wiele zalet i nie wymaga organizowania pozwoleń. Nawet prowizoryczna forma osłony zabezpiecza samochód przed uszkodzeniem czy zabrudzeniem, więc odpowiedź na to, czy warto posiadać garaż, wydaje się oczywista — jest to sprawdzona metoda wydłużenia życia auta. Solidna konstrukcja wytrzyma wiele lat, służąc również jako dodatkowy magazyn dla gospodarstwa domowego.

W garażu z powodzeniem można przechowywać zarówno sprzęt ogrodowy czy sportowy, jak i wszelkiego typu narzędzia. Jeżeli więc na terenie posesji brakuje garażu, to warto rozważyć jego budowę, ponieważ może być to zadanie proste do wykonania, które przyniesie wiele korzyści na lata.