części do kverneland

Części do maszyn rolniczych

Postęp techniki sprawił, że praca na roli nie jest już taka żmudna, ciężka i czasochłonna. Dawniej wszystko robiono ręcznie lub z wykorzystaniem prostych narzędzi, takich jak kosa, czy pług ciągnięty przez zwierzęta. Teraz wiele się zmieniło. Dzięki pługom, siewnikom, czy rozrzutnikom obornika można szybko i bezproblemowo oporządzić nawet bardzo duże pole.

Oryginalne części Kverneland

części do kvernelandDlatego też każdy rolnik inwestuje w dobre maszyny. Z pewnością jedną z polecanych marek jest Kverneland. Jest to norweska firma, która produkuje maszyny już od XIX wieku. Nic więc dziwnego, że rolnicy właśnie jej ufają – wieloletnia obecność na rynku, duże doświadczenie i dopracowane maszyny zawsze będzie procentować. Mimo iż Kverneland produkuje przede wszystkim pługi (od tego zaczęła się historia firmy) to obecnie w ofercie można znaleźć też opryskiwacze, kosiarki, maszynki zielonkowe, czy kultywatory. Dzięki temu rolnik może zaopatrzyć się w maszyny od jednego producenta, by móc sprawnie pracować na roli. W związku z tym zarówno u producenta, jak i w wielu hurtowniach można nabyć polecane części do Kverneland. Jako, że to znana firma i wielu rolników kupuje ich maszyny to nie można zapomnieć właśnie o częściach zamiennych.

części do kvernelandDo maszyn firmy Kverneland można dokupić dłuto lemiesza, sworzeń obrotu, łopatkę rozsiewacza, czy tarcze wysiewające. Bez tych części maszyny nawet jeśli będą pracować, to nie będą tego robiły prawidłowo. Przez to można nie obsiać dokładnie całego pola, czy też nawóz będzie usypany na górkę w jednym miejscu, a w drugim nie będzie go wcale. Dlatego też tak ważne jest to, by dbać o swoje maszyny i tylko jak zobaczy się jakąś nieprawidłowość to od razu można dokonać naprawy. Warto zaznaczyć, że jedna wadliwa część możne spowodować awarię innych podzespołów. Coś będzie za bardzo dociskało do podłoża, w związku z tym będzie rysowało i wygniatało miejsce. Z kolei luzy sprawią, że obroty maszyny będą się zwiększały, żeby utrzymać to samo tempo pracy co wcześniej. Nawet drobną część należy natychmiast wymienić, tak by nie mieć potem problemów z poważną awarią całej maszyny, która uniemożliwi pracę na roli.

Wszystkie części Kverneland, tak samo jak maszyny, są wykonywane z najbardziej solidnych materiałów, z dbałością o każdy szczegół. Dzięki temu urządzenia rolne są niezawodne i wydajnie pracują. Kiedy dojdzie do awarii to trzeba części wymienić na nowe, oryginalne, tak by nie doszło do dalszych uszkodzeń maszyny. Częste przeglądy na pewno są tutaj wskazane, bo pozwalają uniknąć kosztownych napraw.

Więcej na https://agrom.pl/