rolety na wymiar

Czy warto decydować się na rolety na wymiar?

W dzisiejszych czasach, gdzie niemal każdy produkt możemy nabyć niemal od ręki w sklepie pojawia się pytania o sensowność wybierania rozwiązań robionych na indywidualne zamówienie. Czy te produkty warte są naszej uwagi, pieniędzy i czasu? Szczególnie często pojawia się pytanie o rolety na wymiar?

Rolety na wymiar z montażem

rolety na wymiarWarto więc powiedzieć, co przemawia za i przeciw temu rozwiązaniu. Wbrew przyjętym schematom tym razem zaczniemy od wad. No i tu na pierwsze miejsce co dość oczywiste wysuwa się cena, która to jest znacząco wyższa niż w przypadku gotowych produktów. Jest to związane z tym, że nie jest to produkcja masowa i ustandaryzowana, cały proces produkcyjny rozpoczyna się dopiero w chwili złożenia zlecenia i realizowany jest tylko dla tego zlecenia, dodatkowo jakość stosowanych komponentów także jest w tym wypadku zwykle wyższa, unikalne kolory, które zwykle się wybiera decydując się na to rozwiązanie – to wszystko wpływa na to, że cena takiej rolety jest znacząco wyższa niż tej zakupionej w sklepie – dla wielu osób jest to problem. Warto się jednak zastanowić czy w sumie nie wychodzi to jednak taniej – dlaczego?

rolety na wymiarOtóż rolety na wymiar montowane są zawsze zwykle przez firmę, która je wykonała, a to znowuż przekłada się na prawidłowość jej działania, wyższa jakość komponentów sprawia także że są one zwykle zdecydowanie bardziej trwałe niż te kupowane w sklepie – dla nas oznacza to nie mniej tyle, że roleta na wymiar to rozwiązanie na lata, podczas gdy w tym samym czasie tą kupną, która w teorii była tańsza będziemy wymieniać kilka razy, co sumarycznie wyjdzie nam podobnie lub drożej, za to na pewno będziemy mniej zadowoleni z takiego rozwiązanie. Co w takim razie z zaletami? No tu przede wszystkim trzeba powiedzieć o idealnym dopasowaniu rolety do potrzeb, jak i gustu użytkownika. Wybrać można rolety o dowolnym kolorze tak listwy, jak i samej tkaniny, gładkie czy wzorzyste, zaciemniające lub przepuszczające światło, wybór mamy ogromny, dzięki czemu takie rozwiązanie łatwiej dopasować do estetyki wnętrza. Również wygoda ich użytkowania – o czym zostało już wspomniane zwykle jest wyższa. Przede wszystkim jednak rolety na wymiar to rozwiązanie dla osób o specyficznych oknach, które siłą rzeczy nie mają możliwości skorzystania z oferty gotowych produktów. Czy jednak ostatecznie, jeśli mamy wybór warto je wybrać?

Osobiście uważam że tak, bo zwykle są lepiej spasowane i zapewniają większy komfort użytkowania, jeśli jednak nie możemy sobie pozwolić na taki wydatek, na pewno uda nam się znaleźć coś dobrego z oferty gotowych rolet.