posadzki dekoracyjne

Dekoracyjna posadzka z betonu

W poszukiwaniu materiałów wykończeniowych na podłogi możemy spotkać bardzo wiele rozwiązań. Niestety wiele z nich nie sprawdzi się, jeśli zależy nam na tym, by jak najbardziej uszlachetnić posadzkę. Naturalne płyty kamienne są zazwyczaj bardzo drogie, przez co ułożenie ich na dużej powierzchni może okazać się sporą inwestycją.

Posadzki z mikrocementów

posadzki dekoracyjneNa szczęście rozwój przemysłu i technologii sprawiły, że skały i minerały można zastąpić kompozytami. Na uwagę z pewnością zasługują cienkowarstwowe wylewki betonowe. W przeciwieństwie do klasycznej mieszanki betonowej mikrocementy i nowoczesne betony architektoniczne nie zajmują dużo miejsca w pomieszczeniach. Wystarczy zaledwie kilka milimetrów by uzyskać piękną, estetyczną podłogę. Materiały te doskonale się prezentują, co także jest ich zaletą, ponieważ można bez obaw stosować je w eleganckich wnętrzach. W jaki sposób wykonuje się dekoracyjne posadzki? Działania najlepiej rozpocząć od znalezienia firmy, która zajmuje się realizacją takich zleceń. Ze względu na niewielką grubość wylewki oraz specyfikę układania mieszanki najlepiej, żeby pracami zajęli się specjaliści. Dzięki temu uzyskamy taki efekt, na jakim najbardziej nam zależy. Po znalezieniu formy zewnętrznej konieczne jest wycenienie prac.

posadzki dekoracyjneKoszty są zależne od wielu czynników, między innymi aktualnego stanu posadzki, powierzchni podłogi oraz ilości utrudnień. Im bardziej skomplikowana jest powierzchnia, tym dłużej będą trwały prowadzone przez inwestora prace. Cena za wykonanie jednego metra kwadratowego jest znacznie mniejsza, gdy cienkowarstwowa zaprawa ma pokryć dużą powierzchnię. Po ustaleniu wszystkich szczegółów firma przechodzi do realizacji zlecenia. Po przygotowaniu podłoża mieszankę rozprowadza się równomiernie na odpowiedniej powierzchni. Dzięki temu, że posadzki dekoracyjne z betonu wykonuje się z mikrocementów, nawet na dużej powierzchni nie ma konieczności wykonywania dylatacji. Po tym, jak mieszanka zwiąże przechodzi się do jej wyszlifowania. To właśnie od tego etapu zależy, w jaki sposób będzie prezentowała się posadzka. Posadzka może być wyszlifowana w taki sposób, że zachowa swój matowy wygląd lub będzie prezentować się niczym lustro odbijając światło.

Wiele kontrowersji budzi także kolor posadzki wykonanej z betonu. Oczywiście największą popularnością cieszą się szarości, jednak mikrocementy dostępne są też w innych kolorach. Śnieżna biel po odpowiednim wyszlifowaniu przypomina marmurowe płyty, a czarne betony mogą imitować intensywny bazalt lub błyszczący antracyt.