listwy przypodłogowe z nmc

Dekoracyjne listwy z NMC

Odpowiednio dobrane listwy przypodłogowe zapewniają perfekcyjny wygląd wnętrza, bez względu na styl w jakim zostało urządzone. Dopasowane do koloru podłogi, czy ściany sprawią, że przestrzeń wydaje się spójna. Poza tym mają wiele funkcjonalności – znakomicie zakrywają wszelkie niedoskonałości wykończenia podłogi oraz kable doprowadzające prąd.

Listwy szerokie i lekkie

listwy przypodłogowe z nmc	Warto więc podczas zakupu przywiązać wagę do materiału, z jakiego listwy zostały wykonane oraz w jakich wariantach kolorystycznych i kształtach są dostępne. Listwy uważane są za element funkcjonalny i estetyczny zarazem. W zależności od wybranego modelu podkreślają charakter wykańczanego pomieszczenia. Podczas zapoznawania się z ofertami producentów coraz częściej można trafić na listwy wykonane z NMC. Jest to miękki materiał, jednak dzięki swojej szczególnej specyfikacji odporny na uszkodzenia i ścieralność. Posiada gładką białą powierzchnię, przygotowaną do samodzielnej zmiany koloru z wykorzystaniem specjalnych farb. To właśnie szerokie listwy przypodłogowe z nmc są lekkie i proste w montażu. U producentów dostępne są nawet 2 metrowe gotowe elementy, dzięki którym nie trzeba się martwić o widoczne na pierwszy rzut oka łączenia. Miękka powierzchnia pozwala na wykonywanie mnóstwa zdobień i wyraźnych krawędzi, które swoimi detalami ozdobią nawet najbardziej wymagającą przestrzeń.

listwy przypodłogowe z nmc	Tego typu listwy mogą być stosowane do każdej powierzchni, zarówno do paneli podłogowych, jak i ceramiki. Po nabyciu odpowiednio obrobionych elementów nie trzeba szczególnie przykładać uwagi do pielęgnacji. Nowy materiał do tej pory zaskakuje nabywców, ponieważ do tej pory wykorzystywało się go tylko do tworzenia listw sufitowych. Jednak specjalne umocnienie i zwiększenie gęstości sprawiły, że żadne uszkodzenia nie będą miały miejsca. Zastosowanie szerokich listw poza zakryciem nieestetycznej przerwy między ścianą, a podłogą może również wyróżnić się swoim kolorem i kształtem ze stonowanej przestrzeni, która wymaga lekkiego ożywienia i odświeżenia. Najlepiej poszukiwać dłuższych egzemplarzy wśród sprawdzonych producentów. Listwy z NMC są równie trwałe co te wykonane z drewna, czy płyt MDF. Odporność na zniekształcenia sprawia, że coraz częściej rodziny z dziećmi sięgają po takie rozwiązanie.

Poza tym chyba największym atutem jest fakt, że można otrzymać egzemplarze o bardzo ciekawych wzorach i samodzielnie dopasować je kolorystycznie do pomieszczenia za pomocą zwykłej farby akrylowej. Tak samo spełnia funkcję praktyczną, jak i dekoracyjną. Może właśnie dlatego zyskuje uznanie wśród wielu dekoratorów wnętrz.