polecane profile do taśm led

Dekoracyjny uniwersalizm profili do taśm LED

Oświetlenie dekoracyjne jest bardzo popularnym tematem w ostatnich latach. Montuje się je w bardzo wielu miejscach, czy to użyteczności publicznej, czy prywatnych. Jest to fajny sposób na zarówno podkreślenie walorów jakiegoś danego elementu, czy na przykład całego elementu konstrukcyjnego. Ilość zastosowań jest tak duża, jak ilość pomysłów, a zatem zawsze możemy trafić na coś oryginalnego i przyjemnego dla oka.

Jakie profile LED proponują nam producenci?

ledZdecydowanie aktualnie najczęściej wykorzystywanym do tego celu oświetleniem, jest oświetlenie LED, które zyskało ogromną popularność w ostatnich latach. Jest ono względnie silne, a przy tym pobiera niesamowicie mało energii i diody są bardzo trwałe. Do dekoracji najczęściej używa się taśm LED, które pozwalają na dowolny dobór koloru, intensywności światła, czy włączenia różnych programów migania. Jeśli chcemy się zdecydować się na takie właśnie oświetlenie to są polecane profile do taśm LED. Dają one zdecydowanie lepszy efekt ze względu na zamontowany w nich, zwykle matowy klosz. Rozprasza on kompletnie światło z diod, przez co nie są widoczne żadne zaciemnienia, ani punkty świetlne. W rezultacie wygląda to jak pojedynczy, długi strumień światła, co jest efektem zdecydowanie lepszym, niż zamontowana w ten sposób łysa listwa.

polecane profile do taśm ledDodatkowo sama listwa jest dużo bardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne, oraz może ją uszkodzić osadzający się na niej kurz jeśli nie będzie wystarczająco często czyszczona. W przypadku dużych diod na większych taśmach, kurz może wpłynąć na odprowadzanie ciepła w radiatorze takiej diody, co może skutkować nadmiernym nagrzewaniem się zarówno żarówki, jak i jej otoczenia. Sytuacja taka może okazać się niebezpieczna, dlatego też lepiej jej unikać. Dlatego też niezwykle dobrym pomysłem jest umieszczenie taśm w profilach LED, które nie dość, że dają lepszy efekt świetlny, to jeszcze zwiększają wytrzymałość, a tym samym żywotność takiej taśmy zabezpieczając ją przed uszkodzeniami mechanicznymi i kurzem. Profile te występują w ogromnej ilości różnych wzorów i modeli. Najczęściej wykonane są one z aluminium, co gwarantuje im wysoką wytrzymałość i odporność na uszkodzenia.

Różne modele różnią się także sposobem mocowania, istnieją takie mocowane na powierzchni, podwieszane, czy wsuwane, które montuje się raczej w ścianach i sufitach podwieszanych. Różnorodność jest spora, można nawet trafić na ciekawie wyglądające profile LED w postaci kinkietu, co na pewno jest bardzo ciekawie wyglądającą dekoracją świetlną do każdego domu i do tego taką, obok której nikt nie przejdzie obojętnie.