domowa stacja uzdatniania wody

Dlaczego warto uzdatniać wodę w domu?

Woda jest niezbędna do życia. Bez niej żaden człowiek, zwierzę ani roślina by nie przeżyły. Codzienne trzeba wypijać około dwóch litrów wody dziennie, by organizm był odpowiednio nawodniony. Wodę używa się też do higieny, gotowania, sprzątania. Niestety, woda miejska często nie odznacza się wysoką jakością. Ze względu na dużą zawartość kamienia jest mętna, niesmaczna, poza tym osadza się na sprzęcie.

Przydatna stacja uzdatniania

domowa stacja uzdatniania wodyNic więc dziwnego, że wiele osób zaczyna myśleć nad tym, by kupić coś, co pomoże im zwalczyć twardą wodę. Nowoczesna domowa stacja uzdatniania wody będzie w tym pomocna. Dzięki takiej stacji nie tylko woda pitna będzie lepsza, ale też woda używana do kąpieli. Dzbanki z filtrem na pewno są lepsze niż kupowanie wody butelkowanej, bo całość wychodzi taniej, jest bardziej praktyczna i ekologiczna. Jednak kiepskiej jakości woda szkodzi nie tylko na układ pokarmowy. Kiepska woda jest szkodliwa także dla skóry. Osoby z atopowym zapaleniem skóry, skórą wrażliwą, jak również małe dzieci mogą cierpieć na wysypki, zaczerwienienie, podrażnienie skórne.

domowa stacja uzdatniania wodyJako że woda jest używana codziennie do higieny to ten stan będzie się utrzymywał. Można stosować leki antyalergiczne i specjalne maści, ale to niweluje skutek, a nie przyczynę problemu. Lepiej jest zainwestować w stację uzdatniania wody. Zła woda ma również wpływ na trawienie. Szczególnie odczują to osoby o wrażliwym żołądku, cierpiące na wrzody, czy zespół jelita drażliwego. W takich wypadkach łatwo o podrażnienie śluzówki układu pokarmowego. Zła woda spowoduje biegunki, czy nudności. Warto zaznaczyć także, że twarda woda ma ogromny wpływ na armaturę sanitarną oraz na sprzęty AGD, takie jak pralka czy zmywarka. Kamień osadza się na kranach, umywalkach i zlewach. Trzeba je często czyścić, tak by usunąć ,,świeży” kamień, bez szorowania i stosowania bardzo agresywnych środków myjących. Z czasem kran w kuchni czy łazience może być tak zabrudzony, że woda nie będzie leciała normalnym strumieniem, wąskim strumyczkiem i niezbędna będzie wymiana całej baterii. Kamień osadza się też na częściach pralki i zmywarki. Do prania można dodawać specjalne środki zmiękczające wodę, które zapobiegną temu, a dodatkowo dobrze wpłyną na proces prania ubrań.

Jednak zawsze kamień może osadzać się gleboko na bębnie, czy rurach, przez co woda będzie gorzej odpływała. Pralka wyleje, zmywarka nie pobiera wody. Mając stację uzdatniania, która niweluje kamień z wody można zapomnieć o problemach ze sprzętem AGD. To sprzęt, który powinien być w każdym domu.