energooszczędne płaskie dachy

Energooszczędny dach – co jest ważne

Dach jest elementem budynku, narażonym na wiele czynników zewnętrznych. Musi być więc zabezpieczony przed obciążeniem wiatrem, przed promieniowaniem UV, jak i opadami atmosferycznymi. Do tego poprzez konstrukcję dachu nie powinno uciekać ciepło, dlatego równie ważna jest jego szczelność i efektywność energetyczna.

Budowa dachu energooszczędnego

energooszczędne płaskie dachyW przypadku nieszczelności może przez dach uciekać nawet 30% ciepła całego budynku! Jest to naprawdę wiele. To dlatego w nowoczesnym budownictwie tak wiele uwagi poświęca się temu, aby przy nowych obiektach stosować energooszczędne płaskie dachy. Ich położenie nie jest jednak wcale proste, dlatego należy korzystać tutaj z pomocy profesjonalistów, którzy zapewnią nam najwyższą jakość prac wykonawczych. Powinni oni znać przepisy prawne dotyczące budowy płaskich dachów, a także potrafić wybrać najlepsze materiały do tego zastosowania. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że taki dach będzie doskonale spełniał swoją rolę. Warto wybrać rozwiązania, które nie tylko zapobiegają uciekaniu ciepła, ale także nagrzewaniu dachu przez słońce, gdy na zewnątrz panują upały. Konieczna jest więc odpowiednia izolacja termiczna. To właśnie dzięki niej obniżymy koszty za ogrzewanie podczas zimowej pory, a latem nie będzie konieczna klimatyzacja (jeśli posiadamy sprawny system wentylacji w obiekcie).

energooszczędne płaskie dachyDlatego energooszczędność dachów płaskich jest ważna nie tylko ze względu na obniżone rachunki, ale także z tego powodu, iż ma znaczący wpływ na komfort cieplny domowników czy innych osób przebywających w obiekcie. Przy wyborze termoizolacji do dachu płaskiego nie warto kierować się jedynie ceną, ponieważ równie ważne są parametry techniczne materiału. Najlepiej jest zdecydować się na produkt ekologiczny – dzięki temu będziemy mieć pewność, że jest on bezpieczny nie tylko dla środowiska, ale także dla użytkowników. Ważna kwestia dotyczy tego, że nie ulega on korozji – zarówno tej biologicznej, jak i chemicznej, dzięki czemu charakteryzuje go naprawdę długoletnia trwałość oraz wytrzymałość. Ważne jest także niewydzielanie pyłów ani szkodliwych substancji. Istotę stanowi także prosty i szybki montaż, podczas którego nie trzeba stosować żadnych specjalistycznych środków.

Aby uzyskać energooszczędny płaski dach, możemy więc zastosować taką izolację termiczną jak na przykład wysokiej jakości styropian czy też specjalne płyty termoizolacyjne z innych materiałów. Na rynku dostępnych jest mnóstwo rozwiązań, dlatego z pewnością uda nam się dobrać coś odpowiedniego do naszych potrzeb oraz oczekiwań.