Piloty do bram

Jak działa pilot do sterowania bramą

W dzisiejszych czasach jako oczywistość traktujemy fakt, że aby otworzyć bramę wjazdową czy garażową, nie musimy nawet wychodzić z domu. Jest to możliwe dzięki automatyce. Jeżeli zamontowaliśmy system automatyki w bramie, wystarczy wcisnąć odpowiedni guzik w pilocie radiowym i już, brama sama się otwiera.

Pilot do bramy jest praktyczny

Piloty do bramJak działa taki pilot do bramy? Oczywiście jego konstrukcja zmieniała się przez lata, ponieważ elektronika nieustannie się rozwijała. Obecnie w ofertach producentów automatyki do bram natrafimy na wysokiej jakości piloty zdalnego sterowania. Mogą one współpracować z odbiornikami z kodem stałym lub kodem zmiennym. Zazwyczaj każdy taki pilot posiada dwa guziki. Ponadto obecnie piloty konstruowane są w taki sposób, aby możliwość przypadkowego uruchomienia nie zaistniała. Dzięki temu unikamy sytuacji, kiedy przez przypadek otwieramy bramę. Istotne chyba dla każdego jest także to, na jaki zasięg działa taki pilot. Naprawdę dobre urządzenia pozwalają na otwieranie bramy z odległości 150 metrów. Oczywiście elektronika jest dostosowana do działania w zmiennych temperaturach, dlatego pilota do bramy możemy używać także zimą, gdy temperatura jest ujemna, jak i latem, gdy dochodzi do +35 stopni. Bardzo ważna jest też solidna obudowa.

Piloty do bramjej wytrzymałości nie musimy obawiać się, że gdy przypadkiem upuścimy pilot na twarde podłoże, to ulegnie on uszkodzeniu. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zupełnie nic mu się nie stanie. Aby jednak pilot działał poprawnie, bardzo ważne jest jego prawidłowe zaprogramowanie. Należy w jego czasie znaleźć się w pobliżu bramy, na odległość programowanie nie zadziała. Musimy mieć dostęp do radioodbiornika (chyba że wymieniamy pilota i posiadamy tego starego, za pomocą którego także możemy zaprogramować nowe urządzenie). O tym, jak krok po kroku przeprowadzić programowanie, informuje każdy producent pilota indywidualnie w instrukcji do urządzenia, może to bowiem wyglądać różnie dla każdego modelu pilota. Stosując się do instrukcji danego producenta, z pewnością uda nam się poprawnie dokonać programowania i będziemy mogli od tego momentu cieszyć się możliwością automatycznego otwierania bramy. Przed podsumowaniem warto dodać, że wielką zaletą pilotów do bram jest to, iż są one naprawdę kompaktowe.

Możemy po prostu schować je do kieszeni, nie zajmują bowiem wiele miejsca. Oczywiście piloty do bram nie są naszą jedyną możliwością – możemy też zdecydować się na automatykę bramy opartą na czytniku linii papilarnych czy na wpisywaniu kodu na klawiaturę przy bramie.