listwa do taśmy led

Jak oświetlić schody?

Oświetlenie pokojów może być różnorodne. Mamy do dyspozycji lampy wiszące, stojące, stołowe, klasyczne i designerskie. Lampy wykonywane są z różnych materiałów, od drewna do metalu, mają różne kształty, nawet żarówka nie musi dawać białego światła, tylko są żarówki zielone, czerwone, czy niebieskie.

Listwa do taśmy to zabezpieczenie

listwa do taśmy led Jednak są miejsca w domu, gdzie trudno jest dobrać odpowiednie oświetlenie. Są to na przykład miejsca w których są schody. Najczęściej są one zbudowane tak, że z jednej strony jest ściana, a z drugiej balustrada. Rzadko gdzie stosuje się kręte schody montowane na środku pokoju. Jak można schody skutecznie oświetlić? Jedną z możliwości jest listwa do taśmy led na schody. Taśma ledowa będzie zamocowana przy podstawie stopnia schodowego. Dzięki temu nie ma możliwości by została ona uszkodzona podczas codziennego funkcjonowania, a będzie skutecznie oświetlał wszystkie stopnie. Specjalna listwa wykonana z aluminium nada taśmie ledowej trwałości, a także ułatwi jej mocowanie. Taśmę można także położyć przy stopniach wzdłuż ściany, czy też przy balustradzie schodowej.

listwa do taśmy led Warto zaznaczyć, że taśma ledowa może dawać nie tylko białe światło, ale także kolorowe (taśma rgb). Inną z możliwości na oświetlenie schodów jest zastosowanie opraw montowanych w ścianie tuż przy szczycie każdego stopnia schodów. Wtedy są one włączane tak jak każde inne światło. Warto jest zatem mieć włącznik/wyłącznik światła zarówno na początku jak i na końcu schodów. Tutaj także stosuje się oświetlenie ledowe, dające mocne światło. Jeśli ktoś woli oświetlenie górne, a nie przy samych schodach to powinien zamontować oprawy sufitowe led. Są one zdecydowanie lepsze niż jakiekolwiek lampy wiszące. Przy schodach trudno byłoby utrzymać taką lampę w czystości. Oprawy sufitowe obecnie mają różne wzory, dzięki czemu sama oprawa może być praktycznie niewidoczna. Czwarty sposób na oświetlenie to zamontowanie plafonów i półplafonów na ścianie przy schodach. Będą one zlokalizowane wyżej niż oprawy przypodłogowe, zatem będą oświetlały nie tylko same stopnie, ale całą klatkę schodową. Obecnie plafony są bardzo modne, więc całość nabierze nowoczesnego wyrazu. Dodatkowo plafony mają wiele różnych kolorów, często są ze szkła szronionego, mają zatem różne wzory.

Z łatwością można dopasować je do każdego domu. Jest wiele sposobów na oświetlenie schodów. Stosuje się tu taśmy ledowe na dwa sposoby, oprawy przypodłogowe i sufitowe, jak również ścienne plafony. Bogactwo wyboru ułatwia wybór najlepszego rozwiązania dla każdego domu.