producent drzwi

Jak przebiega proces produkcji drzwi?

Drzwi są standardowym elementem każdego budynku – bez nich trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie. Umożliwiają wejście i wyjście z pomieszczeń jednocześnie będąc fragmentem przegrody, czyli ściany. Proces produkcji drzwi jest bardzo złożony i zwykle zależy od tego, z jakich materiałów korzysta się podczas wytwarzania. Wiele firm oferuje nie tylko standardowe modele stolarki drzwiowej, ale także zajmuje się ich produkcją na zamówienie.

Producent stolarki drzwiowej

producent drzwiW jaki sposób przebiega proces wytwarzania drzwi? Pierwszym krokiem, który rozpoczyna każdy proces produkcyjny jest oczywiście wykonanie odpowiedniego projektu. Niezależnie od tego, czy przedsiębiorstwo chce wprowadzić na rynek nową kolekcję produktów, czy wykonuje dokumentację projektową na postawie zamówienia klienta to zawsze proces ten przebiega podobnie. Zaczyna się od szkiców i ustalenia, jakie cechy powinien mieć dany wyrób. W praktyce oznacza to, że cały proces rozpoczyna określenie typu stolarki drzwiowej. Pierwszym i głównym podziałem jest określenie, czy wytwarzany w późniejszym czasie produkt będzie wykorzystywany w przegrodach zewnętrznych czy wewnętrznych. Jest to bardzo ważne, ponieważ inne wymagania odnośnie wytrzymałości, szczelności i przede wszystkim izolacyjności termicznej należy spełnić w przypadku stolarki zewnętrznej i wewnętrznej. Oprócz tego konieczne jest ustalenie, czy będą to elementy montowane w domu lub mieszkaniu, w ciągach komunikacyjnych czy na przykład w zakładach przemysłowych.

producent drzwiIm więcej informacji producent drzwi uzyska na początku procesu produkcji, tym bardziej funkcjonalny wyrób powstanie. Bardzo istotne jest także ustalenie, w jakiej stylistyce mają być wykonane elementy stolarki drzwiowej. To zależne jest głównie od przeznaczenia gotowych elementów oraz materiałów wykorzystywanych w procesie produkcji. Kiedy jest już gotowy szkic, na jego podstawie wykonuje się projekt wykonawczy, czyli taki, który trafia na linię produkcyjną. Większość firm zajmujących się wytwarzaniem drzwi dysponuje bardzo rozbudowanym parkiem maszynowym, który umożliwia szybką i jednocześnie fachową obróbkę wszystkich materiałów i montaż elementów.

Podobnie jak w innych procesach produkcyjnych, tak również producenci drzwi dbają o to, aby prowadzić kontrolę procesu wytwarzania. Na wielu etapach wykonuje się kontrolę wytworzonych elementów oraz gotowych produktów. Jest to bardzo istotny etap procesu wytwarzania, ponieważ do sprzedaży mogą trafić jedynie wysokiej jakości drzwi, które w odpowiedni sposób będą spełniać swoją funkcję w budynku.