Jak wybrać najlepszego producenta placów zabaw?

Władze miast coraz chętniej wykonują konsultacje społeczne i decydują się na budżet obywatelski, którego fundusze rozdzielne są według potrzeb mieszkańców. To oni wiedzą najlepiej, czy potrzeba im większej ilości miejsc parkingowych, plenerowej siłowni, czy wybiegu na psów. W takich konsultacjach bardzo często pojawiają się głosy, że potrzebne są place zabaw.

Plac zabaw z montażem

producent placów zabawDzięki nim maluchy mają się gdzie bawić, a rodzice wiedzą, że ich pociechy są bezpieczne. Place zabaw budowane są przede wszystkim przy blokach, gdzie na małej powierzchni mieszka dużo osób. Jednak kto ma się zająć budową takiego miejsca zabaw? Skąd mieć pewność, że sprawdzony producent placów zabaw będzie najlepszym wyborem? Zawsze trzeba dokładnie się przyglądać konkretnej ofercie i wiedzieć, co otrzymamy za konkretną kwotę. Najważniejsze jest oczywiście bezpieczeństwo maluchów. Poszczególne elementy placu powinny być pozbawione ostrych krawędzi i kantów, a fragmenty drewniane powinny być gładko oszlifowane i nie posiadać drzazg. Huśtawki powinny być zawieszane na mocnych obręczach, a wszystko skręcone tak, by nie było możliwości, że coś będzie się poruszać, będzie niestabilne, czy wręcz spadnie.

producent placów zabawTo mogłoby doprowadzić do zranienia lub innego urazu dziecka. Warto zatem sprawdzić opinie o konkretnym producencie, by mieć pewność, że stawia na doskonałą jakość i dbałość o szczegóły. W cenie placu zabaw powinien się znajdować także jego montaż i przygotowanie terenu. Najczęściej podstawy huśtawek, czy zjeżdżalni są zabetonowane w ziemi. To zapewnia im stabilność na lata. Samo podłoże powinno być wyrównane i pokryte piaskiem lub nowoczesnymi, ochronnymi matami. Dzięki niemu nawet jeśli maluch się przewróci to upadnie na miękkie, amortyzujące podłoże i nie zrobi sobie krzywdy. Takie maty dodatkowo mogą być dostępne w wielu kolorach, więc można je dopasować pod względem barwy do kolorów elementów placu. Wielu producentów sprzedaje nie tylko same huśtawki, czy karuzele, ale także inne elementy przydatne na placach zabaw. Są to między innymi płotki, ławeczki, kosze na śmieci, tablice informacyjne. Najczęściej są one wykonane z drewna lub z połączenia drewna i metalu. Dzięki nim w obrębie placu rodzice mogą wygodnie usiąść gdy pilnują swoje pociechy, a także łatwiej jest o pozostawienie po sobie porządku.

Podsumowując, dobry producent placów zabaw to taki, który tworzy produkty bezpieczne dla najmłodszych, montuje place i gwarantuje miękkie podłoże, jak również zadba o porządek oraz o wygodę osób przebywających na placu.