Jak zbudowane są dźwigi?

Od pewnego czasu, znacznie więcej uwagi niż kiedykolwiek wcześniej zwraca się na zachowanie odpowiedniego bezpieczeństwa, podczas wykonywania różnego typu prac na wysokościach. Z całą pewnością, dużym ułatwieniem w obecnych czasach stają się urządzenia dźwigowe. Są one dostępne obecnie w wielu różnych wersjach, które łączą ze sobą pewne elementy konstrukcyjne tych właśnie maszyn.

Budowa dźwigów

Jeszcze jakiś czas temu, podczas wykonywania różnego rodzaju prac na wysokościach, korzystano przede wszystkim z rozwiązań takich, jak tradycyjne drabiny, czy też rusztowania. Minusem tych rozwiązań była jednak ich bardzo ograniczona użyteczność jak również niewielki poziom bezpieczeństwa, którą maszyny te zapewniały. Nic zatem dziwnego, że coraz bardziej popularne stają się w ostatnim czasie innowacyjne dźwigi – łódź jest miastem, gdzie można je z łatwością zakupić, bądź też i wynająć. Wszystkie dźwigi, niezależnie do ich rodzaju, łącza pewne rozwiązania konstrukcyjne w nich zastosowania. Urządzenia dźwigowe to w obecnym czasie maszyny, które sa w stanie obsługiwać ograniczoną przestrzeń, w których wysokość określa zazwyczaj wysokość podnoszenia żurawia, czy też platformy roboczej w przypadku podnośników koszowych. Poszczególne rodzaje obecnie dostępnych dźwigów są albo maszynami o niewielkich rozmiarach, które mogą być ręczne napędzane, albo maszynami o znacznych rozmiarach, które mają zasięg nawet do ponad stu metrów. Każdy dźwig, w szczególności jednak ten typu żuraw, które są obecnie najbardziej popularne podczas prac budowlanych, posiadają odpowiednią kolumnę wraz z wysięgnikiem. Na każdym wysięgniku zastosowany jest ciągnik.

Ciekawa alternatywą dla tych najbardziej typowych dźwigów i ich odmianą, są obecnie podnośniki koszowe. Są to maszyny, w których wysięgnik zastępowany jest przez platformę roboczą, ograniczoną przez niezwykle solidne barierki. Z poziomu tej właśnie platformy, pracownicy mogą dokonywać określonych prac, związanych bądź to z przycinaniem drzew, bądź też różnymi pracami budowlanymi. Dźwigi koszowe są najczęściej maszynami samojezdnymi. Dźwigi już od dłuższego czasu odgrywają bardzo ważną rolę, nie tylko w branży budowlanej. Warto jednak pamiętać o tym, że maszyny te muszą być koniecznie zbudowane w odpowiedni sposób. Tylko w takim wypadku, zapewnią one określony, wymagany poziom bezpieczeństwa, podczas wykonywania określonych prac na wysokości. Odmianą dźwigów, po którą w ostatnim czasie sięga się szczególnie często, niewątpliwie są podnośniki koszowe. Ich zastosowania, znacznie wykraczają poza branżę budowlaną.

Po wynajem dźwigów zapraszamy na www.dzwigi-podnosniki.com.pl!