Czerwony samochód zaparkowany pod wiatą drewnianą

Jakie funkcje spełnia wiata drewniana?

Naturalne materiały budowlane wykorzystywane do mniejszych konstrukcji ogrodowych lub przydomowych przeżywają prawdziwy renesans. Coraz częściej właściciele domów jednorodzinnych decydują się na wstawienie na teren posesji wiaty wykonanej z drewna. Może ona posłużyć zarówno jako ogrodowa altana, jak i miejsce do przechowywania auta czy schowek narzędziowy. Istnieje wiele sposobów na to, by w konstruktywny sposób wykorzystać wiatę. Jednak najczęściej stanowi ona solidny i niedrogi schron dla pojazdu.

Praktyczne wykorzystanie wiaty drewnianej

Dzięki zastosowaniu ekologicznych materiałów, które można wykorzystać jako konstrukcje ogrodowe, zaoszczędza się nie tylkoWiata drewniana w okolicach lasu pieniądze, ale także zachowuje troskę o środowisko. W odróżnieniu od blaszanych wariantów wiata wykonana z drewna nie pochłania aż tak dużych nakładów finansowych. Może sobie na nią pozwolić praktycznie każdy właściciel samochodu, który ma dostęp do odpowiedniej ilości miejsca na terenie własnej posesji. Proste zadaszenia wykonane z tanich i ekologicznych surowców to rozwiązanie, które cieszy nie tylko obrońców środowiska, ale także osoby, które pragną zaoszczędzić na domowym budżecie. Wiata drewniana na samochód spełnia przede wszystkim funkcję ochrony dla samochodu — zarówno przed czynnikami atmosferycznymi, jak i uszkodzeniami mechanicznymi.

Czerwony samochód zaparkowany pod wiatą drewnianąWiata stanowi doskonałe rozwiązanie zwłaszcza zimą. Może pełnić także rolę designerskich pergoli ogrodowych. Pod zadaszeniem z powodzeniem przechowywać można też na przykład narzędzia, rowery, sprzęty sportowe oraz akcesoria do ogrodu. Jeśli przestrzeń zostanie natomiast wolna, stworzy doskonałe warunki do zorganizowania garden party. Drewniane wiaty są też o wiele bardziej ekonomicznym rozwiązaniem niż klasyczne blaszane lub murowane garaże. Zajmują również o wiele mniej miejsca, dzięki czemu sprawdzą się nie tylko na dużych, ale i małych posesjach. Drewno ozdobić można ciekawymi aplikacjami, co nada przestrzeni unikalnego wyglądu. Ten materiał idealnie pasuje też do ogrodów w stylu rustykalnym bądź vintage.

Dzięki wiacie można skutecznie zabezpieczyć auto przed gradem czy ulewą. Efektownie wykończone wiaty stanowią także ważny element ozdobny każdego podwórza. Potrafią doskonale urozmaicić jego wygląd. Można przemienić je także na eleganckie altany i urozmaicić pnączami roślin. Ważne jest jednak to, w jaki sposób zostanie zamontowana wiata. Powinna zachować wygląd spójny z całym ogrodem oraz podwórzem. Oprócz względów praktycznych zapewni też doskonałą dekorację otwartej przestrzeni. Drewniana konstrukcja idealnie koresponduje z naturalnym wystrojem ogródka.