pokrycia-dachowe

Jakie mamy rozwiązania pokrycia dachowego?

Dach jest jednym z elementów nadających całemu domowi estetycznego wyglądu. Poza funkcją wizualną, chroni on również mieszkańców przed deszczem, śniegiem, a także po części hałasem. Obecnie na rynku mamy do wyboru wiele rodzajów pokrycia dachowego.

Pokrycia dachowe – co warto wiedzieć

pokrycia-dachoweKażdy kto wybiera pokrycia dachowe, przede wszystkim patrzy na cenę, w związku z tym to ona przede wszystkim decyduje o wyborze. Poza tym znaczenie ma również kształt dachu, jego kąt nachylenia, a także rodzaj i konstrukcja. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest dachówka ceramiczna. Tego typu pokrycie najlepiej sprawdza się przy dachach pochylonych od 22 do 60 stopni. Nie jest to najlżejszy rodzaj pokrycia, w związku z czym wymaga ono wytrzymałej więźby. Ogólnie dachówki ceramiczne są trwałym pokrycie, a dodatkowo dobrze izolującym hałasy. Innym rozwiązaniem jest balchodachówka, czyli pokrycie wykonane z blachy stalowej. Jest one polecane przy niewielkim stopniu nachylenia, bądź przy dachach płaskich. Dużą zaletą blachodachowki jest jej mały ciężar oraz relatywnie niska cena. Zdecydowanie na jej korzyść wpływa również ogromna gamma kolorów do wyboru, jednak jest to materiał o dosyć krótkiej żywotności. Coraz częściej spotykanym rozwiązaniem jest również dach bitumiczny – bardziej ozdobna papa.

Jego dużą zaletą jest uniwersalność, nie wymaga on jakiegoś specjalnego kąta nachylenia, dodatkowo dają one dobrą barierę akustyczną, są lekkie i świetnie nadaje się nawet przy dachach o różnych kształtach. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest również prosty montaż i transport.