meble do salonu z Nowego Sącza

Jakie meble do małego salonu?

Zazwyczaj rolę salonu pełni największy pokój. Czasami jednak w mieszkaniach w bloku nie ma takich dużych pomieszczeń, w związku z tym na salon możemy przeznaczyć niewielką jedynie przestrzeń. Jakie meble do salonu wybrać, aby nie przytłaczały wnętrza, które dzięki temu stanie się bardziej przestronne?

Wyposażenie małego salonu

meble do salonu z Nowego SączaZarówno meble, jak i odpowiednia kolorystyka może mieć duży wpływ na optyczne wrażenie, dlatego warto poświęcić dłuższą chwilę na zaprojektowanie salonu i wybór właściwego wyposażenia. Niewielki metraż nie musi bowiem być utrapieniem, na samym początku jednak dobrze zastanówmy się, jakie meble będą konieczne, aby pomieszczenie nie stało się zagracone. Przede wszystkim zrezygnujmy z niezabudowanych szaf. Jeśli potrzebujemy szafy, lepiej wybierzmy tę z zabudowanym frontem, gdyż dzięki temu w prosty sposób zachowamy porządek w pomieszczeniu. Im mniej rzeczy na widoku, tym lepiej. Widoczne gołym okiem powinny być jedynie te przedmioty, które pełnią funkcję dekoracyjną. Dobrze więc jest zdecydować się na takie szafy do salonu, które posiadają wiele wysuwanych szuflad, to pomoże nam w uporządkowaniu naszych szpargałów. W małym pokoju dziennym bardzo ważne jest także to, aby wybrane meble były… niskie. Dzięki temu pomieszczenie wyda się wyższe, co da wrażenie przestronności.

meble do salonu z Nowego SączaDlatego musimy zrezygnować z mebli, które pokrywają całą ścianę aż do sufitu. Wybierając meble do salonu z Nowego Sącza, zwróćmy uwagę na te utrzymane w jasnej kolorystyce. Ciemne barwy również przytłaczają wnętrze. Z pewnością niejeden nowosądecki projektant wnętrz poradziłby nam zakup mebli z jasnego drewna lub też celowo pobielanych. Wyposażenie powinno mieć smukłą linię, warto, by dobrze odbijało światło – być może dobrze sprawdzi się szklany stół? Zamiast mebli z dużymi, przyciągającymi uwagę uchwytami, lepiej sprawdzą się też te ze skromnymi zdobieniami lub całkowicie proste. W przypadku niewielkich pomieszczeń, im mniej – tym korzystniejszy efekt. Pamiętajmy, że wybrane meble powinny dobrze komponować się też z podłogą – i tutaj dobrze jest postawić na jasne drewniane panele, najlepiej jednobarwne. W przypadku wyboru płytek, dobrze, żeby były wielkoformatowe.

Na takiej posadzce meble będą prezentowały się odpowiednio. Za to warto zrezygnować z pufów, które będą zajmowały podłogę. Lepiej ograniczyć się jedynie do standardowego zestawu wypoczynkowego w postaci niewielkiej sofy oraz jednego fotela. Przeglądając nowosądecki rynek mebli, z pewnością znajdziemy zestaw, który sprawdzi się w małym salonie.