luksusowe podłogi winylowe

Jakie podłogi wybrać do biura?

Przewagą podłóg z tworzyw syntetycznych nad trwałymi, choć trudnymi w konserwacji podłogami naturalnymi (np. drewnianymi) polega przede wszystkim na tym, że są łatwiejsze w czyszczeniu. Zdecydowanie trudniej jest także je uszkodzić. Są znacznie odporniejsze na wszelkie urazy mechaniczne, termiczne oraz chemiczne.

Ciekawe wzory podłóg

luksusowe podłogi winyloweDoskonale sprawdzają się przy montażu ogrzewania podłogowego, a także we wszelkich pomieszczeniach, które gromadzą wilgoć. Są również uniwersalnym stylistycznie elementem wykończenia, które sprawdzi się we wszelkiego typu wnętrzach. Pomieszczenia komercyjne, czyli biura, gabinety lub kancelarie wymagają określonej estetyki i funkcjonalności. Wybranie podłóg drewnianych, które źle reagują na wilgoć w miejscach, które są na nią znacznie bardziej narażone może powodować ich pęcznienie, a następnie zniekształcenie. Znacznie bardziej praktycznym rozwiązaniem dla tego typu wnętrz będą więc posadzki z tworzyw syntetycznych, które są odporne zarówno na wodę, jak i na potencjalne uszkodzenia mechaniczne. Luksusowe podłogi winylowe do biura dostępne są obecnie w wielu ciekawych wzorach i wariantach kolorystycznych.

luksusowe podłogi winyloweSą inspirowane naturą, a estetyką dorównują klasycznym parkietom drewnianym lub podłogom kamiennym. W pomieszczeniach biurowych sprawdzą się więc idealnie. Zastosowanie do ich produkcji nowoczesnych technologii zapewnia posadzce wyjątkową trwałość. Panele winylowe z powodzeniem sprawdzą się także we wszelkich pomieszczeniach narażonych na wilgoć, czyli w łazienkach, kuchniach, salach gimantycznych i na tarasach. Są doskonałym wyborem dla placówek szkolnych, ponieważ dzięki swoim antypoślizgowym właściwościom zapewniają maksymalny komfort i bezpieczeństwo dzieciom. Wybór oryginalnego i estetycznego wzoru winylowej podłogi nada każdemu gabinetowi eleganckiego charakteru. Zaletą takiej posadzki jest także wyjątkowa łatwość jej montażu. W krótkim czasie można wyłożyć nią wszelkie powierzchnie użytkowe w całym biurowcu, obiekcie sportowym lub hotelowym. Instalacja paneli jest prosta, szybka, nie wymaga stosowania specjalistycznych narzędzi ani posiadania dużych umiejętności. Istotnymi walorami podłóg winylowych są ich właściwości antystatyczne, dzięki którym nie gromadzą dużych ilości kurzu oraz chronią posiadane sprzęty elektroniczne przed ich uszkodzeniem wskutek gromadzenia się ładunków elektrycznych.

Doskonale tłumią także hałasy, dzięki czemu można w ciszy przemieszczać się po nich nawet w obcasach. Wybór paneli winylowych to doskonała inwestycja z punktu widzenia ekonomii, ponieważ wytrzymują one w nienagannym stanie wiele lat, co zapobiega konieczności wykonywania kolejnych remontów.