Zalana piwnica

Kiedy wykonać osuszanie piwnic?

Z nadmierną wilgocią i przedostającą się do pomieszczeń wodą walczy wielu właścicieli piwnic. Jest to zjawisko, które powoduje liczne szkody, a nawet straty materialne. W takich sytuacjach konieczne jest znalezienie i wyeliminowanie przyczyny problemu, a jest nią w większości przypadków droga, którą woda przedostaje się do pomieszczenia. Aby na stałe pozbyć się problemu wilgoci w piwnicy, należy przede wszystkim zadbać o odpowiednią izolację oddzielającą poziom pomieszczeń od gruntu. Żeby zredukować poziom wilgoci, należy też wykonać profesjonalne osuszenie piwnicy.

Co powinniśmy wiedzieć o osuszaniu piwnic?

Przez mokre ściany piwnicy wilgoć może rozejść się po całym budynku. Jest to szczególnie nieprzyjemna sytuacja dla osóbStara piwnica zamieszkujących parter. Wilgoć jest bowiem przyczyną powstawania grzybów oraz pleśni, które w dalszej perspektywie powodują negatywne skutki zdrowotne u większości ludzi. Poza tym meble i sprzęty mogą ulec zniszczeniu, a przykry zapach wilgoci trudno wyeliminować z zawilgoconych pomieszczeń na stałe. Istnieje wiele skutecznych metod poradzenie sobie z tym poważnym problemem. Jeżeli chodzi o osuszanie piwnic Warszawa jest dobrym miejscem, by znaleźć fachową ekipę doskonale radzącą sobie z tego typu zadaniami. W samej stolicy działa wiele firm oferujących usługę kompleksowego wykonania pionowych izolacji, które zapobiegną przedostawaniu się do budynku wody gruntowej, a także doraźnie osuszą ściany w taki sposób, by po wilgoci nie było śladu.

Zalana piwnicaDzisiejsza technologia jest na tyle skuteczna, że zadowalający efekt uzyskamy naprawdę szybko. Pamiętajmy jednak, że nic nie zastąpi doświadczenia i fachowej wiedzy. Do prac tej kategorii należy zatrudniać przede wszystkim wykwalifikowanych specjalistów znających się na rzeczy. Zlecając im wykonanie usługi, koniecznie poprośmy o gwarancję. Trwałe rezultaty zaobserwować można bowiem dopiero po kilku tygodniach. Może okazać się również, że izolacja nie została wykonana poprawnie. Gwarancja za naprawę spowoduje, że fachowcy będą zmuszeni powtórzyć zakres wcześniej przeprowadzanych czynności, aż uzyskamy pożądany efekt. Jest to jedyna droga do tego, by na stałe pozbyć się problemu wilgoci.

Tylko specjaliści dziedziny osuszania potrafią dobrać najlepsze metody działania w konkretnym przypadku, aby uzyskać jak najtrwalsze rezultaty. Rozpoznanie zawilgocenia w danym pomieszczeniu to pierwszy krok do podjęcia dalszych działań, a wilgoć nie jest ostatecznie trudna do zauważenia. Jej nadmiar objawia się zazwyczaj mokrymi i brudnymi plamami na ścianach, łuszczącą się farbą i odchodzącym tynkiem. Jest to oznaka tego, że woda przedostała się w głąb murów. Jeżeli na tym etapie dojdzie do skutecznej interwencji, to istnieje duża szansa, że problem można jeszcze zażegnać u podstaw.