Klasyka wciąż modna

Szeroki dostęp do różnorodnych mebli i materiałów pozwala na ogromną swobodę w aranżacji wnętrz, a zarazem sprawia, że trudno zdecydować się na konkretny styl i konsekwentnie się go trzymać. Dla osób niezdecydowanych, lecz ceniących klasykę znakomitym rozwiązaniem będą meble lite drewno, które zawsze sprawiają dobre wrażenie i łatwo wybrać zestaw, którego poszczególne elementy doskonale do siebie pasują.

Dlaczego warto brać pod uwagę klasykę?

Meble indyjskieDla tych, którzy cenią solidność i klasyczność z nutą egzotyki idealne będą meble kolonialne i meble indyjskie. Ich prostota i elegancja najlepiej pasują do przestronnych wnętrz oraz kolorów jasnych i kolorów ziemi, z którymi perfekcyjnie się komponują, jednakże odważnym i dobrym wyborem mogą okazać się ciemne, nasycone barwy tła – burgund, granat, szmaragdowa zieleń, rozjaśnione jasnymi, zwiewnymi materiałami zasłonek, firanek i poduszek. Lekkości takim meblom dodają również dodatki z bambusu i rattanu. W niewielkich pomieszczeniach najlepiej postawić na minimalną ilość mebli – w przeciwnym razie łatwo o wrażenie zatłoczenia – oraz biele i beże, które optycznie powiększą wnętrze, a w detalach królować mogą barwy mosiądzu i starego złota. Dla osób ceniących sobie lżejszy styl, ale również nawiązujący do historii i przywołujący konkretne skojarzenia dobrym rozwiązaniem mogą okazać się meble loft. Sięgają one do okresu rewolucji przemysłowej i łączą w sobie naturalne drewno, skórę, jutę i elementy metalowe, w rezultacie dając meble o klasycznym rysie, ale przywodzących na myśl okręty wyładowane egzotycznymi towarami, dalekie podróże, pierwsze fabryki i początki industrializmu.

Zezwalają one na większą niż meble kolonialne i indyjskie swobodę wyboru kolorów i dodatków, choć najlepiej prezentują się z jasnymi kolorami i dodatkami bardzo współczesnymi, lub, przeciwnie, bardzo klasycznymi w swoim stylu.

O gustach się nie dyskutuje, jednak jeżeli ktoś chce poszukać mebli dla siebie polecam stronę http://mandallin.pl/

Leave a Comment