meble kuchenne na wymiar

Kuchnia angielska czy prowansalska?

Obecnie w projektowaniu wnętrz wyróżnia się kilka stylów, które cieszą się największą popularnością. Jest to styl prowansalski, skandynawski oraz nowoczesny. Zaraz za nimi dużym zainteresowaniem ludzie darzą styl angielski oraz rustykalny.

Meble kuchenne w atrakcyjnej cenie

meble kuchenne na wymiarO ile w przypadku salonu możemy pozwolić sobie na śmiałe aranżacje, o tyle kuchnia powinna zawsze być nie odznaczać się atrakcyjnym designem, ale równocześnie wysokim poziomem funkcjonalności. W jakim stylu więc ją zaprojektować, aby spełniała oba warunki? Z pewnością kuchnia w stylu prowansalskim to dobry wybór. Styl ten kojarzy się bowiem ze słońcem, świeżymi ziołami, jest więc idealny do kuchni. Nie będziemy mieli problemu z doborem dodatków, bo tutaj najlepiej jest postawić po prostu na doniczki ze świeżymi ziołami. Zapach mięty, bazylii czy oregano będzie rozprzestrzeniał się po całym pomieszczeniu. Z pewnością wprowadzi to do wnętrza sielski klimat. Jeśli chodzi zaś o meble, podstawą jest ich kolor – powinny być jasne i oczywiście drewniane. Takie solidne meble kuchenne na wymiar w Lubinie dostępne są w atrakcyjnych cenach, chociaż nieco wyższych niż w przypadku gotowych mebli z salonu meblowego. Ale płacimy za idealne dopasowanie ich do naszego pomieszczenia. Zamówienie indywidualne jest zawsze traktowane przez producenta z pełną powagą i realizuje je z dbałością o najmniejsze szczegóły.

meble kuchenne na wymiarWszystko po to abyśmy otrzymali meble, które są całkowicie zgodne z naszymi oczekiwaniami. Takie jasne meble mogą być dodatkowo celowo postarzane czy poprzecierane. Z pewnością będzie do atrakcyjnie wyglądać. Również stół powinien być drewnianym, podobnie jak krzesła lub… wiklinowe fotele. Do tego drewniana podłoga, chociaż w stylu prowansalskim sprawdzają się dobrze także ceramiczne płytki. Jeśli jednak styl prowansalski nas nie przekonuje, wówczas możemy pomyśleć o stylu angielskim. Styl angielski jest bogaty, ale przy tym przytulny i ciepły. Tutaj główną rolę będą grały dodatki w postaci porcelany, ozdobnych wazonów, kwiatów, plecionych serwetek. Dobrze sprawdzą się rzeźbione krzesła. A meble – najlepiej drewniane, przypominające te z ubiegłych wieków. Można pomalować je na jasne, pastelowe barwy, fronty mogą być ażurowe, co zapewni im lekkość, a kuchnia stanie się bardziej przestronna.

Oba rozwiązania są naprawdę ciekawe i każde z nich znajduje wielu zwolenników. Warto wybrać ten styl, który dobrze pasuje do reszty mieszkania. Najlepiej wykonać wszystkie pomieszczenia w takim samym stylu, aby w ten sposób całe mieszkanie było spójne i harmonijne.