Małopolskie pompy ciepła zyskują popularność

Zima za pasem i coraz bardziej zbliża się sezon grzewczy co niemalże dal wszystkich oznacza dodatkowe nakłady finansowe związane z ogrzewaniem własnego domu i mieszkania, które w skrajnych przypadkach mogą sięgać nawet kilkuset czy tysiąca złotych za pojedynczy sezon grzewczy. Z względu na tak radykalne wydatki warto jest zaopatrzyć się w węgiel czy brykiet znacznie wcześniej, tak by oszczędzić na zakupie całkowicie poza sezonem, gdy dany towar jest po jak najniższej cenie.

Kiedy pomyśleć o pompie ciepła w naszym domu w Małopolsce?

pompa ciepła w MałopolsceInni oszczędzają chociażby na zmniejszeniu mocy pieca i ograniczenia ładowanego do niego substratu godząc się z tym, że po domu najlepiej będzie chodzić w grubszej bluzie. W przypadku domów jednorodzinnych dobrym rozwiązaniem jest zdecydowane zainwestowanie w rozwiązanie, które może całkowicie ograniczyć roczne nakłady na ogrzewanie nawet o kilkanaście czy kilkadziesiąt procent poprzez rozważenie podczas projektu oraz instalację pompy ciepła małopolska w specjalne studnie głębinowe. Specjalne odwierty pod pompy ciepła najlepiej wykonywane są w czasie stawiania fundamentów pod domy jednorodzinny tak, by wiercenie studni prowadzone było równolegle z budową domu i umożliwiało przyszłe przekazywanie ciepłą poprzez pompę nawet do instalacji podłogowej, która będzie grzała dany dom.

Sama instalacja pompy ciepłą est specjalnym, nawet nie nowoczesnym urządzeniem, które pozwala na wymuszenie odwrotnego obiegu energii cieplnej – z źródła o niższej temperaturze, do źródła o wyższej temperaturze, co pozwala na konstrukcję takich urządzeń jak lodówki, klimatyzatory i chłodziarki, albo odwrócenie biegu i grzanie danego domu jednorodzinnego energią cieplną, która będzie pobierana z dna uprzednio wykopanej studni głębinowej. Takie działanie pozwoli na znaczne ograniczenie kosztów ogrzewania danego mieszkania a z czasem – w przeciągu kilku lat – będzie mogło się całkowicie zwrócić a nawet zapewnić pośredni zysk dla właściciela, który zainwestował w daną instalację.

Leave a Comment