łazienka

Meble do łazienki z połyskiem czy bez?

Dobrze zaprojektowane wnętrze łazienkowe, a następnie także prawidłowe wykonanie całości prac to klucz do sukcesu na drodze do pięknego wnętrza. Meble łazienkowe, choć tylko pozornie odgrywają tutaj rolę drugoplanową, są równie ważne, jak płytki, czy armatura. Meble do łazienki, które rozwiązanie wybrać?

Z połyskiem, czy bez a może matowe?

aranżacja łazienkiNajważniejszymi elementami w łazience są urządzenia sanitarne, jednak bez odpowiednio dobranych mebli całe pomieszczenie straciłoby funkcjonalność. Meble łazienkowe mają ważne zadanie, utrzymania porządku we wnętrzu, organizację wszystkich kosmetyków, środków czystości oraz spełnienia funkcji dekoracyjnej. Pojemne szafki z łatwością pomieszczą wszelkie przybory toaletowe, a specjalny system przegródek w nich zastosowany pozwoli uporządkować ich zawartość. Drewniane meble łazienkowe to świetny wybór dla wszystkich, którzy cenią szlachetność i elegancję materiału, z których je wykonano. Takie szafki wiszące i stojące, jak również i półki, pięknie się starzeją oraz sprawdzają się w wielu typach aranżacji, m.in. klasycznych, vintage, skandynawskich czy rustykalnych. Najważniejsze jest jednak to, aby były one odpowiednio zabezpieczone przed wodą i pokryte warstwą wosku, oleju bądź też lakieru.

łazienkaWygodnym rozwiązaniem są meble drewniane — słupek łazienkowy z połyskiem pięknie odbije światło, takie fronty wyglądają luksusowo i dość okazale. Meble na wysoki połysk od kiedy tylko pojawiły się na rynku, cieszą się dużym zainteresowaniem i popularnością. Modele te jednak nie są pozbawione wad. Chyba największą z nich jest czyszczenie. Meble na wysoki połysk wyglądają dobrze, gdy są idealnie czyste i nie widać na nich odcisków palców. Modele takich mebli przeznaczone są dla osób, które lubią czystość — oczywiście nie jest to żaden problem, przy odpowiednich środkach można je utrzymać w świetnym stanie przez wiele, wiele lat. Oglądając przeróżnych producentów mebli, często można się natknąć na te oferowane z połyskiem, pasują do stylowych i gustownych łazienek. Meble tego typu produkowane są w różnym kolorze, mogą być białe, czarne cy wpadające w odcienie szarości. Tak duży wybór sprawia, że każdy może znaleźć idealnie dobrane kolorystycznie meble z połyskiem do łazienki.

Meble w łazience to najważniejsze komponenty, które nadają jej wyjątkowego i charakterystycznego klimatu. W związku z tym przed ich zakupem konieczny jest wybór nie tylko solidnego materiału, ale również odpowiednie wykończenie jego powierzchni. To czy wybierzemy meble w połysku, czy w macie zależy od naszego gustu jak i aranżacji całościowej w łazience.