Nasza przeprowadzka

Ja i moja dziewczyna właśnie zdaliśmy maturę i wybieraliśmy się na studia. Pochodzimy z okolic Poznania i właśnie tam szukaliśmy odpowiedniej dla nas uczelni. Ja poszedłem dostałem się na prawo, a moja dziewczyna na finanse i rachunkowość. Wybraliśmy Poznań, ponieważ moja ciocia ma tam mieszkanie z którego nie korzysta.

Przeprowadziliśmy się do miejsca gdzie mieliśmy w końcu nasz wymarzony kominek

kominekMogliśmy tam mieszkać w zamian za symboliczny czynsz, a ponieważ studencka kieszeń nie jest zbyt głęboka, to długo się nie wahaliśmy z decyzją. Niestety okazało się, że wystrój tego mieszkania był bardzo skromny. Właściwie to, wyposażona była tylko kuchnia i toaleta. Musieliśmy zatem załatwić sobie szybko jakieś meble. Pojechaliśmy do kilku sklepów meblowych i zaczęliśmy polować na okazje. W wakacje oboje pracowaliśmy, więc stać nas było na urządzenie mieszkania. Dogadaliśmy się nawet z ciocią, że jeśli sami kupimy meble, to będziemy mogli mieszkać przez okres studiów za darmo. Wyposażenie wnętrz to temat na którym się nie znam, więc powierzyłem to wszystko mojej dziewczynie, która zawsze miała lepszy gust ode mnie. Wybrała brązową meblościankę. Była dość skromna, ale wystarczyła na potrzeby dwójki studentów. Salon mieliśmy całkiem spory, więc postanowiliśmy, że będzie tam także jadalnia. Stoły do jadalni i krzesła do jadalni zajmowały sporą przestrzeń sklepu, więc zaczęliśmy szukać. Chcieliśmy mieć nowoczesne krzesła, więc wybraliśmy takie jakie można znaleźć w pubach przy barze. Były one czarne na stalowej trójkątnej nodze. Stół wybraliśmy okrągły o średnicy około trzech metrów. Wydaliśmy mniej niż zakładaliśmy, więc pochodziliśmy jeszcze trochę po alejkach marketu. Poszliśmy oglądać kominki. W domu mojej dziewczyny znajdował się kominek i zawsze lubiliśmy spędzać przy nim czas. Były tam również kominki nowoczesne, które można mieć w mieszkaniu. Są to tzw biokominki, które nie wymagają komina, a spalają one biopaliwo, które nie wydziela dymu, więc można się cieszyć imitacją prawdziwego kominka we własnym domu.

Zdecydowaliśmy się na zakup. Następnego dnia wszystkie meble były już u nas, fachowcy ze sklepu je poskręcali i efekt był naprawdę niesamowity. Wydaliśmy całkiem sporo, ale przez całe studia mamy mieszkanie za darmo, więc musimy wydawać pieniądze jedynie na jedzenie.

Leave a Comment