montaż saun

Nowoczesna sauna w domu

Prawie każdy marzy o tym, by spędzić weekend w gabinecie odnowy biologicznej. Pełen relaks, liczne zabiegi poprawiające zdrowie i urodę, na pewno przełożą się także na dobre samopoczucie i lepszy humor. Niestety, pobyt w takich gabinetach jest bardzo drogi, nie w każdym mieście możemy je naleźć.

Montaż saun różnego rodzaju

montaż saunPozostaje nam relaks w domu. Ale czy jesteśmy ograniczeni jedynie do długich kąpieli i świec zapachowych? Oczywiście, że nie! Możemy skorzystać z niesamowitej opcji jaką daje nam wiele firm. A jest nią montaż saun w domu. Sauna sucha, parowa, czy infrared – wybór jest duży. Wszystko zależy od tego jaki typ lubimy i jaki jest korzystny dla naszego zdrowia. Przy budowie sauny należy wziąć pod uwagę dobrą izolację. Pomieszczenie na saunę musi być zabezpieczone przed działaniem wilgoci, wyjątkiem jest sauna na podczerwień. Tu jednak izolacja cieplna jest ważna. Jeśli jej zabraknie to ciepło i wilgoć będzie przenikać do pozostałych pomieszczeń, na ścianach może pojawić się grzyb. Sauna standardowo jest wykończona w drewnie. Szczególnie gatunki egzotyczne się sprawdzają, bo one są przystosowane do warunków panujących w saunie. Drewno to materiał przyjemny w dotyku, ciepły. Dobrze zakonserwowany nie będzie sprawiał problemów.

montaż saunSauna infrared nadaje się do stosowania nawet u osób mających problemy z sercem i oddychaniem, które nie mogą korzystać z tradycyjnej sauny parowej. Promienie podczerwone ogrzewają ciało od wewnątrz, a nie powietrze. Jakie korzyści przyniesie nam korzystanie z sauny? Przede wszystkim po jednej sesji będziemy czuli się wypoczęci i zrelaksowani. Ciepło rozluźnia mięśnie, pomoże na obolałe stawy. Może działać także nieco usypiająco, więc jest korzystne dla osób cierpiących na bezsenność. W dłuższej perspektywie sauna pozwala oczyścić skórę i cały organizm z toksyn. Cera będzie gładsza, ciało zdrowsze. Sauna wspomoże proces odchudzania. Czy może być coś lepszego niż wizyta w saunie, kiedy za oknem panuje mróz i śnieżna zawierucha? Na pewno sauna spodoba się każdemu, kto lubi się wygrzewać. Koszt montażu sauny zależy od jej wielkości, rodzaju użytego drewna i odmiany sauny. Mała, standardowa sauna na pewno nie będzie wydatkiem nie do przeskoczenia, dla osób które budują swój dom.

Warto zaznaczyć, że saunę można zamontować także gdy dom już jest wybudowany (są również całe gotowe sauny), a także stworzyć saunę w ogrodzie. To opcja dla tych, co zgodnie z przyjętą zasadą po saunie lubią wykąpać się w chłodnej wodzie, albo lubią spędzać czas na świeżym powietrzu.