Odkurzacze centralne, czy warto je montować?

W krajach Unii Europejskiej odkurzacze centralne Poznań stanowią standardową instalację w domu. W Polsce również jest coraz więcej zwolenników centralnego odkurzania. Jest to cichy, wygodny i skuteczny sposób utrzymania czystości. Instalacja centralnego odkurzacza jest bardzo prosta do zaprojektowania i wykonania.

Przed dokonaniem instalacji warto jednak zastanowić się nad rozłożeniem systemu rur i zainstalowania gniazd. O podłączeniu centrali ssącej można zdecydować już po zakończonym remoncie. O ile same przewody, końcówki czy wąż nie należą do drogich rzeczy, tak przy zakupie samego odkurzacza trzeba się liczyć z dużo wyższymi kosztami. Zalet z posiadania centralnego odkurzacza jest kilka. Pracując jednokierunkowo wysysa z pomieszczeń brud i kurz, a przefiltrowane powietrze wyrzuca na zewnątrz budynku. Jednostka centralna instalowana jest w osobnym budynku (piwnica, garaż, pomieszczenie gospodarcze) i łączy się z gniazdami siecią przewodów ukrytych w ścianach i stropach. Dzięki temu w domu podczas odkurzania słychać jedynie lekki szum. Warto również wspomnieć o wygodzie, nie trzeba ciągnąć czy nosić odkurzacza, nie ma plączącego się kabla, pojemnik na kurz opróżnia się kilka, czy kilkanaście razy rzadziej niż worki w odkurzaczach tradycyjnych, a zapełnienie pojemnika nie zmniejsza siły ssania.

Odkurzacze centralne jako cały system nie należą do najtańszych rozwiązań, ale korzyści płynące z posiadania takiej instalacji rekompensują koszty.

Leave a Comment