lampa

Oświetlenie liniowe LED

Oświetlenie liniowe kojarzy się z halami magazynowymi i biurami, jednak współczesna technologia LED pozwala na produkcję eleganckich, stylowych i dyskretnych „liniówek”, które można wykorzystać także w domu lub mieszkaniu.

Dlaczego warto wybrać lampy liniowe?

lampyDostępne są w różnych barwach światła: ciepłej, zimnej i naturalnej, co pozwala na dopasowanie jej do odpowiedniego pomieszczenia, jego charakteru i warunków w nim panujących. Zastosowanie oświetlenia LED jest proste i wygodne – zmniejsza koszty użytkowania światła, szczególnie podczas długotrwałej pracy. Zużycie energii, przy równie silnej emisji światła może być nawet o połowę mniejsze niż przy zastosowaniu tradycyjnych żarówek. W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań jest energooszczędne i nadaje się do recyklingu. Nowoczesne technologie oświetlenia liniowego LED zapewniają wysoką jakość oraz intensywność, oferując mocny strumień światła, obejmujący całe pomieszczenie. Umożliwia tym samym dobór światła o odpowiednim natężeniu do biura, salonu lub gabinetu sprzyjającego skupieniu, zapewniającego komfort oraz odpowiednią ochronę wzroku. Wybór barwy światła pozwala na dobranie odpowiedniego nastroju na potrzeby danego wnętrza.

lampaLampy liniowe LED to zatem doskonała opcja nie tylko do szkół, biur i gabinetów, lecz także do pomieszczeń mieszkalnych, jak salon, jadalnia, czy nawet sypialnia. Oprawy z wysokiej jakości aluminium zapewniają nie tylko wytrzymałość, lecz także elegancki wygląd oświetlenia. Lampy liniowe dostępne są w różnych wymiarach, mogą być także zawieszane lub wpuszczane. Matowa przesłona o mlecznym kolorze sprawia, że emitowane światło jest miękkie, łagodne i przyjemne dla oka, bez utraty na intensywności. Oświetlenie liniowe, jak inne lampy LED posiada szereg zalet i korzyści, jakie niesie jego użytkowanie. Jest to przede wszystkim rozwiązanie ekologiczne i korzystne pod względem ekonomicznym. Można je poddawać recyklingowi, a podczas długotrwałej pracy zużywa nawet o 50% mniej energii w porównaniu z klasycznymi rozwiązaniami. Oświetlenie liniowe jest rozwiązaniem o minimalistycznej formie, która doskonale sprawdzi się w dowolnym wystroju wnętrza. Oświetlenie LED jest rozwiązaniem nie tylko modnym, lecz także korzystnym ekonomicznie i bezpiecznym dla środowiska. W tego typu żarówkach nie stosuje się żadnych szkodliwych substancji typu rtęć, czy ołów.

Zastosowanie współczesnych technologii pozwala na stworzenie oświetlenia w różnych formach – oświetlenia punktowego, liniowego, a nawet zewnętrznego oświetlenie ulicznego. Jego zastosowanie przynosi wiele korzyści zarówno osobom prywatnym, firmom, jak i urzędom miejskim.