panele podłogowe

Panele podłogowe i samodzielny montaż

Kiedy decydowałam się na montaż paneli podłogowych to nie sądziłam, że może to być takie skomplikowane. W końcu w internecie jest dużo filmików i instrukcji jak to robić, więc nie może to być takie straszne.

Panele podłogowe łatwe do zainstalowania

panele podłogoweJednak rzeczywistość wyglądała nieco inaczej. Na początku trzeba było wybrać odpowiednie panele podłogowe. Z tym jednak nie miałam problemów, bo od razu wiedziałam czego chcę. Interesowało mnie ciemne, egzotyczne drewno, a nie jakieś tam jasne, sosnowe parkiety. Kupiłam dodatkowo tez matę wygłuszającą, więc najpierw się nią zajęłam. Kiedy ściany były pomalowane, a podłoga gotowa to rozwinęłam ją w całym pomieszczeniu, żeby się rozprostowała. Tak była zwinięta w rulon i się pogniotła. Potem docięłam ją na wielkość pomieszczenia. Tutaj także nie było problemów, ponieważ jest to cienki materiał i zwykłymi dużymi nożyczkami bez problemu dałoby się je przeciąć. Jednak panele to już inna sprawa. Mierzyła je żeby zobaczyć ile ich wyjdzie. Nie dało się zamontować tylko całych paneli, trzeba było jeszcze docinać połówki. Musiały być idealnie równe, bo inaczej się nie zmieszczą, lub będą zbyt luźne. Cieszyłam się, ze kupiłam panele podłogowe na wcisk, jednak ich wciskanie jedne w drugie wymagało ode mnie sporej siły. W Lublinie przecież na pewno znalazłabym od ręki wielu specjalistów, którzy zajęli by się moimi panelami podłogowymi. Starałam się jednak zrobić jak najwięcej sama.

Przy przycinaniu pomagał mi kolega, który ma jakieś doświadczenie z remontami i budownictwem. Po tym poszło mi już o wiele lepiej. Na końcu wstawione zostały drzwi drewniane. Teraz moje pomieszczenie jest skończone.