klimatyzacja

Podstawowe zagadnienia związane z klimatyzacją i jej montażem

Każdy kto zastanawia się nad instalacją klimatyzacji do biura czy w prywatnej przestrzeni, powinien zdecydowanie zapoznać się z kilkoma zagadnieniami dotyczącymi użytkowania, parametrów technicznych, a także samego działania klimatyzacji.

Profesjonalny montaż klimatyzacji

klimatyzacjaPierwszym wymagającym omówienia zagadnieniem są warunki komfortu, czyli zespół cech jakie powinien posiadać mikroklimat, aby powodować dobre samopoczucie u osoby w nim przebywającej. Optymalne warunki dla osób nie pracujących ciężko fizycznie to temperatura w lecie ok. 23 do 26 stopni, zimą zaś 20 do 24 stopni. Natomiast wilgotność powietrza powinna szacować się na poziomie 40-60 %. Kolejnym zagadnieniem są parametry techniczne jak współczynnik wydajności chłodniczej klimatyzacji oraz współczynnik wydajności energetycznej jaki ma klimatyzacja. Pierwszy dotyczy stosunku mocy chłodniczej do pobranej przez sprężarkę, zaś druki nocy grzewczej do pobranej przez urządzenie grzewcze. Pod lupę należy także wziąć montaż klimatyzacji-Warszawa. Warto wiedzieć, że w zależności od rodzaju klimatyzacji może ona być montowana na ścianie, suficie lub podłodze. Dodatkowo, istnieją klimatyzatory, które potrafią za pomocą jednej jednostki chłodzić wiele pomieszczeń, wtedy konieczny jest montaż całego systemu rurowego. Omawiając systemy chłodzenia pomieszczeń nie można nie zwrócić uwagi na serwis klimatyzacji, który należy wykonywać regularnie.

Obejmuje on wymianę filtrów, odgrzybianie, a także napełnianie i nabijanie czynnika chłodzącego. Jeżeli interesuje nas klimatyzacja tylko do użytku domowego warto swoje rozważania skupić wokół małych jednostek ściennych.