wuko

Pojazdy WUKO – skuteczne czyszczenie kanalizacji

Czyszczenie kanalizacji to usługa, na którą warto zdecydować się nie tylko wtedy, kiedy dojdzie do jakiejkolwiek awarii. Podczas eksploatacji urządzeń sanitarnych, po dłuższym czasie, na wewnętrznych ściankach rur zaczyna gromadzić się osad. Z czasem jego zbieranie się może prowadzić do wystąpienia niedrożności przewodów, zalania mieszkań, wybicia studzienek kanalizacyjnych i wielu innych niepożądanych sytuacji.

Sprawny pojazd WUKO

 wukoCzyszczeniem kanalizacji zajmują się specjalnie wyszkoleni hydraulicy. Dysponują oni profesjonalnym sprzętem do tego, aby w sposób sprawny i szybki wykonywać swoją pracę. W wyposażeniu profesjonalnej ekipy można znaleźć między innymi kamery do przeprowadzania wizji oraz sprawny pojazd WUKO We Wrocławiu oraz wielu innych, dużych miastach taki sprzęt jest wystarczający do tego, aby pogotowie kanalizacyjne było w stanie szybko ustalić miejsce, w którym rury się zapchały i jednocześnie usunąć zator. Po wezwaniu służb na miejsce i przedstawieniu pojawiającego się problemu pracownicy rozpoczynają pracę. Jeśli trudno ustalić, co jest przyczyną awarii, najczęściej wykorzystuje się specjalistyczną kamerę, którą wprowadza się do przewodów.

 wukoPo ustaleniu, z jakim typem problemu mamy do czynienia, kolejnym krokiem jest usunięcie zatoru. Jeśli przewody się całe nie ma konieczności wymiany rur. Wtedy najczęściej wystarcza pojazd WUKO. Jest to samochód ze specjalnym osprzętem umożliwiającym ciśnieniowe usunięcie zatoru. W wielkim kontenerze znajduje się woda, która dzięki specjalnej sprężarce jest wtłaczana do przewodów pod bardzo wysokim ciśnieniem. Przewody, którymi przepływa woda są najczęściej specjalnie wzmocnione włóknem szklanym lub innym tworzywem, które zabezpiecza przed ich uszkodzeniem. Dzięki temu pracownicy mogą w pełni wykorzystać urządzenie i pozbyć się nawet bardzo długo zalegających w instalacji kanalizacyjnej nieczystości. Oprócz ciśnieniowego oczyszczania rur istnieje możliwość zrobienia tego w sposób mechaniczny, przy użyciu specjalnych spiral. Sposób działania jest jednak dopasowywany do konkretnej sytuacji oraz instalacji.

Pogotowie hydrauliczne można wezwać także wtedy, gdy chcemy profilaktycznie pozbyć się zanieczyszczeń w instalacji. Jest to wskazane wtedy, gdy obiekt jest eksploatowany wiele lat. Wtedy w rurach stopniowo zbierają się osady z detergentów, nieczystości stałych czy nawet kamienia. Regularnie przeprowadzane czyszczeni instalacji z pewnością pomoże w utrzymaniu instalacji w bardzo dobrym stanie technicznym przez długi czas.