pompy ciepła

Pompa ciepła – idealny produkt do domu

Wybór odpowiedniej instalacji grzewczej do domu nie jest łatwy. Często kupujący muszą wybierać między rozwiązaniami przystępnymi cenowo, a wydajnymi. Nie każdy też orientuje się w nowościach z zakresu budownictwa, więc może wybierać spomiędzy przestarzałych rozwiązań, które kompletnie nie będą pasowały do jego budynku.

Ekologiczne pompy ciepła

pompy ciepłaDlatego dobrze jest zapoznać się z branżowymi stronami internetowymi, które oferują wiele ciekawych porad i opinii ekspertów. Wśród wielu rozwiązań grzewczych zdecydowanie wyróżniają się pompy ciepła. Ich zaletą jest przede wszystkim to, że są one podłączone do prądu, który może pochodzić zarówno z lokalnej sieci energetycznej, jak i z instalacji fotowoltaicznej. Pompy ciepła wykorzystują energię pochodzącą z wymiany powietrza, wody, czy energii geotermalną, a zatem z odnawialnych źródła energii. Przez cały rok pompa działa sprawnie i dostarcza nam ciepło do domu. Nie trzeba magazynować tony węgla, ekogroszku, czy oleju opałowego. Pompa nie wytwarza dymu, spalin, popiołu ani innych odpadów, więc nie tylko jest rozwiązaniem proekologicznym, ale także jest bezobsługowa. Nie trzeba niczego dorzucać do pieca, ani go czyścić. Cała obsługa pompy polega na tym, że na termostacie ustawia się pożądaną temperaturę i gotowe. Jeśli w pomieszczeniu jest chłodniej niż chcemy żeby było to pompa się załączy i będzie działać tylko tak długo dopóki powietrze nie osiągnie ustawionej temperatury. To również oszczędność energii, bo pompa nie grzeje stale.

pompy ciepłaBrak martwienia się o zapas materiału grzewczego to zaleta szczególnie dla osób, które dużo czasu spędzają poza domem. Tak wracaliby do wyziębionego budynku, a tak po powrocie zastaną przyjemne ciepło. Nowoczesne pompy ciepła nie zajmują dużo miejsca i są niewiele większe niż kocioł gazowy. Mogą równocześnie podgrzewać powietrze, jak i wodę użytkową. Niektóre pompy mają opcję klimatyzacji, co sprawdza się głównie latem. Wybierając je zapłacimy mniej, niż gdybyśmy kupowali osobno pompę i klimatyzator, a jedno urządzenie zajmuje także mniej miejsca niż dwa. To opcja dla tych, którzy chcą mieć w domu komfortową temperaturę o każdej porze roku. Wybór dobrej pompy ciepła nie jest trudny.

Teraz można je nabyć w każdym sklepie budowlanym, a w internecie znajdziemy przydatne informacje na temat każdego modelu, jego zaletach i wadach. Warto zaznaczyć także fakt, iż pompa ciepła pracuje bardzo cicho, jest łatwa do zamontowania, a także koszty jej eksploatacji są stosunkowo niskie. Opisane zalety urządzenia niewątpliwie przekładają się na wysoką sprzedaż pomp ciepła.