cyklinowanie

Profesjonalna renowacja podłogi z drewna

Drewniane podłogi są wykonywane w domach od wielu lat, głównie ze względu na swoją żywotność. Jednak nawet najbardziej trwałe drewno wymaga odświeżenia wyglądu poprzez zniwelowanie zarysowań oraz wgłębień spowodowanych nieodpowiednią pielęgnacją oraz intensywnym użytkowaniem.

Cyklinowanie niewielkim kosztem

 cyklinowanieDlatego wśród wielu ofert firm zajmujących się montażem podłóg drewnianych możemy również natrafić na cyklinowanie, czyli jeden z wielu sposobów odnawiania drewna za pomocą specjalnych maszyn. Ma ono na celu pozbyć się wszelkich niedoskonałości i nadać parkietowi zupełnie nowego wyglądu. Jeszcze do niedawna wiele osób wychodziło z założenia, że zniszczona drewniana podłoga nadaje się tylko do wymiany. Jednak ze względu na koszta częściej decydowali się na zakrycie jej dywanem, bądź gumolitami. Teraz, kiedy powszechnie dostępne jest profesjonalne cyklinowanie można niewielkim kosztem odnowić podłogę i przywrócić jej dawnego blasku. Ekipy zajmujące się cyklinowaniem przypominają swoim klientom, że zabieg ten powinno się wykonywać raz na kilka lat, by utrzymać dobry stan podłoża. Posiadają niezbędny sprzęt, który zeszlifowuje starą i zniszczoną warstwę docierając do czystego drewna, które poddawane jest renowacji. Dokładnie wyszlifowana powierzchnia jest malowana specjalną farbą do drewna, która nadaje nowego koloru i odżywia surowiec.

 cyklinowanieDopiero po wyschnięciu kilku warstw można na górę nałożyć farbę bezbarwną zabezpieczającą przed zniszczeniami. Warto dodać, że cyklinowanie może być wykonywane na wiele sposobów, co daje zupełnie inne efekty końcowe. Profesjonalna ekipa będzie pamiętała, aby zapytać o rodzaj drewna, z jakiego została wykonana podłoga, by dobrać papier ścierny o wystarczających właściwościach. Poinformują również o wszystkich warunkach pracy, które mogą negatywnie wpłynąć na proces cyklinowania i jego efekty. Lepiej skorzystać z pomocy specjalistów niż próbować cyklinowania na własną rękę i uszkodzić całą powierzchnię podłoża, która będzie nadawała się tylko do całkowitej wymiany. Regeneracja podłóg z drewna nie jest zabiegiem kosztownym, pod warunkiem że odpowiednio pielęgnowało się ją do tej pory specjalnymi środkami.

Podłogi o dużym zniszczeniu potrzebują zdecydowanie precyzyjniejszego cyklinowania, które pozwoli osiągnąć równy poziom parkietu bez najmniejszych zarysować. Tylko w ten sposób pokrywając go świeżą farbą żadne wcześniejsze uszkodzenia nie będą widoczne. Dodatkowo będzie zdecydowanie mniejsze ryzyko, że po krótkim czasie od cyklinowania podłoga znowu zostanie uszkodzona.