nowoczesne kuchnie na wymiar

Projektowanie nowoczesnej kuchni

Projektując nowoczesną kuchnie stawiamy obecnie na minimalizm, jasne kolory i efektowne oświetlenie. Projektanci wprowadzający coraz nowsze trendy nie zapominają jednak o użyteczności, jaką niewątpliwie musi cechować się dobrze urządzona kuchnia. Prócz nietuzinkowego wyglądu wszelkie nowoczesne zabudowy kuchni są przede wszystkim funkcjonalne.

Kuchnie z ciekawymi frontami

nowoczesne kuchnie na wymiarPomagają w przechowywaniu i utrzymaniu czystości. Jeśli chcemy stworzyć kuchnie, która w pełni będzie odpowiadać na nasze potrzeby, najlepiej jest zaprojektować ją wraz ze specjalistą i zlecić jej wykonanie. Kuchnia na wymiar to rozwiązanie, w którym niepotrzebne są kompromisy wynikające z konfrontacji naszej wizji ze sklepową ofertą. Obecnie trendem w aranżacji kuchni są meble pozbawione uchwytów. Jeśli chcemy powtórzyć ten styl, najtańszym rozwiązaniem będą subtelne, słabo widoczne uchwyty wpuszczane we fronty, lub frezowanie ich na skrajach szuflad i szafek. Te wpuszczone we fronty mogą być długie, przylegające do całego boku drzwiczek, lub małe i tym bardziej ukryte. Frezowanie polega za spiłowaniu i cięciu materiału w taki sposób, by stworzyć na jego powierzchni rowki umożliwiające otworzenie szuflady. Subtelne i przemyślane frezowanie będzie delikatne, z jednej strony ledwo zauważalne, z drugiej podkreślające klimat i styl kuchni. Droższym rozwiązaniem będzie całkowite pozbawienie powierzchni jakichkolwiek uchwytów.

nowoczesne kuchnie na wymiarTakie nowoczesne kuchnie na wymiar wymagają zamontowania specjalnego systemu otwierania. Pierwszą, dostępną na rynku opcją były fronty, które otwierają się po naciśnięciu ich w odpowiednim miejscu (zwykle tam, gdzie tradycyjnie znajdowałby się uchwyt). Wówczas szafka lub szuflada odskakuje na tyle, by swobodnie dało się ją w pełni otworzyć. Musimy pamiętać, że w wypadku lodówek lub zmywarek pod obudowę, taki system otwierania się nie sprawdza. Do nich wciąż będziemy potrzebować uchwytów. Jeśli nawet te urządzenia miałyby się otwierać po naciśnięciu, konieczna jest droższa inwestycja w elektryczny system wspomagający otwieranie. Dzięki niemu nawet delikatny nacisk kolanem, czy biodrem otworzy szafki i sprzęty, do których chcemy się dostać. Musimy być przygotowani, że elektryczne wspomaganie otwierania to spory wydatek.

Dokładny koszt specjalista oszacuję dla nas dopiero wtedy, gdy będzie wiadomo, w ilu miejscach trzeba by umieścić takie rozwiązanie. Jeśli jednak zależy nam na najnowocześniejszych trendach, jest to opcja zdecydowanie warta uwagi. Podobnie jak zamontowanie w naszej kuchni oświetleniowych listew LED, które obecnie wiodą prym w aranżacji wielu wnętrz.