rolety

Remont u brata i rolety

Dzisiejszego poranka obudził mnie mój brat, zadzwonił do mnie wczesnym rankiem z prośba o pomoc. Nie do końca jeszcze obudzony i kontaktujący ze światem zrozumiałem tylko, że mam do niego przyjechać.

Rolety z bambusa do kuchni

roletyWstałem i ogarnąłem się dość szybko w locie chwyciłem tosty, które wyskoczyły z tostera i wyszedłem w pośpiechu. Wsiadłem do samochodu i ruszyłem w trasę. Mieszka on niedaleko szczecina i mam do niego prawie dwie godziny jazdy, więc byłem u niego prawie w południe, dodatkowo przez cały czas jechał przede mną tir, który przewoził jakieś rolety i nie mogłem go zbytnio wyprzedzić bo przed nim było jeszcze parę kolejnych. W końcu dojechałem, brat powitał mnie poklepując po ramieniu i pokazując na swój dom. Nie wiedziałem zbytnio o co mu chodzi, ale gdy zobaczyłem, ze w drugiej ręce trzyma swoje stare żaluzje już wszystko zrozumiałem. Wyjaśnił mi pokrótce, że chce wymienić w swoim domu już stare i wymęczone żaluzje na nowe plisy, które świetnie udekorują jego dom. Udaliśmy się do pobliskiego sklepu, w celu zakupienia nowych plis. Wybór był przeogromny, od zwykłych prostokątnych plis, które wyglądały trochę jak zwykłe rolety, aż po wycinane na wymiar i wzór okna z różnymi wzorami, które pod wpływem światła rzucały fajne cienie na ścianę. Wybrał on kilka różnorodnych plis, oraz bambusowe żaluzje, które miały być zawieszone w kuchni.

Wróciliśmy do niego i w niedługim czasie wszystko było skończone, bylismy dumni z efektu naszej pracy. Po powrocie jego żony oniemiała z wrażenia i uściskała go mocno dziękując mu bardzo i niedowierzająca, ze udało nam się to zrobić w tak krótkim czasie.