kraty pomostowe ocynkowane

Rodzaje krat pomostowych

Na rynku mamy dostęp do szerokiego wyboru krat pomostowych. Nic dziwnego, gdyż są one naprawdę uniwersalne i sprawdzają się w wielu różnych zastosowaniach. Mogą bowiem nie tylko pełnić rolę chodnika, ale też elementu dekoracyjnego na przykład do scenografii jakiegoś wydarzenia kulturalnego. Możliwości jest naprawdę wiele.

Proponowane kraty pomostowe

kraty pomostowe ocynkowaneTo dlatego producenci oferują nam szeroką gamę wyrobów, wśród których wymienić można zgrzewane kraty pomostowe ocynkowane, kraty prasowane, jak i kartonowe czy żaluzjowe. W ofertach natkniemy się także na kraty zagęszczane. Każdy rodzaj może być wyprodukowany także w wersji przeciwpoślizgowej, która sprawdza się w miejscach szczególnie niebezpiecznych, na przykład takich narażonych na śnieg, wodę czy inne płyny, które mogłyby doprowadzić do poślizgnięcia się osoby przechodzącej przez kratę. Który typ kraty jest najlepszy? Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie – każdy rodzaj ma bowiem swoje wady i zalety. Podstawowa jest krata zgrzewana ocynkowana. Zabezpieczenie antykorozyjne sprawia, że jest ona całkowicie odporna na rdzę i zachowuje swój atrakcyjny wygląd przez długie lata. Oczywiście taka krata musi spełniać ogólne wymagania techniczne krajowe, jak i europejskie, wśród których wymienić można między innymi normę DIN24557 oraz aprobaty techniczne ITB i IBDiM.

kraty pomostowe ocynkowaneKraty zgrzewane ocynkowane występują w kilku różnych wersjach, w zależności od tego, jaki przekrój pręta poprzecznego został wybrany. Możemy zdecydować się na pręty żłobione, kwadratowe lub okrągłe – od nich zależy wygląd wyprodukowanej kraty. Ponadto istnieje możliwość zakupu takiej kraty wraz z obramowaniem. Obok krat zgrzewanych możemy wybrać kraty prasowane. Różnica jest taka, że w pierwszym przypadku płaskowniki są zgrzewane z prętami, w drugim zaś są łączone poprzez wciskanie. Wprasowanie odbywa się pod dużym naciskiem, dzięki czemu uzyskany wyrób odznacza się trwałością i wytrzymałością połączenia. Zaletą tego rozwiązania jest to, że produkcja jest bezodpadowa. Oznacza to, iż koszty wytwarzania są znacznie niższe, a więc kratę możemy nabyć ostatecznie również w niskiej cenie. Kolejny rodzaj kraty to składane kartonowe. W nich wszystkie zastosowane płaskowniki poprzeczne mają identyczną wysokość oraz grubość.

Płaskowniki nacina się, i w nie „wkłada” płaskowniki nośne. Obok w ofercie dostępne są kraty żaluzjowe, które dodatkowo mogą chronić przed słońcem. Z kolei kraty zagęszczane to wybór dla osób, którym zależy na dodatkowym wzmocnieniu od dołu. Dzięki temu takie kraty mogą być stosowane w miejscach narażonych na duże obciążenia.