panele dąb rustykalny

Rustykalne panele z dębu

Kiedy zakładamy jakiś lokal gastronomiczny, musimy postawić na jakiś dobry pomysł. Jeśli brakuje nam koncepcji na kreatywne rozwiązanie, które podbije serca naszych przyszłych gości, warto odwołać się do klasyki. Pewne chwyty marketingowe nigdy nie przestaną działać. Jeśli więc chcemy uzyskać efekt pewny, a niekoniecznie jesteśmy przekonani do współczesnej molekularnej kuchni, możemy zacząć serwować dobre, domowe jedzenie.

Niezawodne panele dębowe

panele dąb rustykalny	Niemal każdy przepada za typową, babciną kuchnią, ponieważ są to smaki, które wszyscy pamiętamy z naszego dzieciństwa. Żeby jednak lokal dobrze funkcjonował, jego wystrój musi korespondować z jadłospisem, dlatego można urządzić restaurację w rustykalnym stylu. Restauracja czy też zajazd w starym dobrym wiejskim stylu zawsze zadziała – zwłaszcza w kraju, w którym bardzo poważnie podchodzi się do tematu tradycji. Wracając do wystroju wnętrza, na podłodze standardowo kładziemy panele – dąb rustykalny sprawdzi się tutaj niezawodnie. To uniwersalny materiał, który także podkreśli rangę miejsca, które docelowo ma przyciągać tłumy – dąb jest materiałem bardzo szykownym, który jednocześnie odwołuje się do tradycji (dębowe podłogi i meble były kiedyś znakiem bogactwa). Panele z litego drewna doskonale będą pasowały do pozostałych elementów wnętrza.

panele dąb rustykalny	Ściany możemy w tym wypadku przyozdobić kamiennymi płytkami imitującymi prawdziwą cegłę – same w sobie świetnie się prezentują, jeśli jednak postawimy na całkowicie rustykalny wystrój i będziemy oświetlać wnętrze świecami oraz kominkiem, nieregularne kształty ścian będą się prezentowały naprawdę nieziemsko. Kiedy już sprawę ścian i podług będziemy mieli zamkniętą, będziemy mogli się skupić na akcesoriach. Na dębowej podłodze bardzo dobrze będą wyglądały drewniane meble – warto jednak przy tym zastosować jakiś kontrastujący kolor krzeseł i stołów. W zależności od preferencji gospodarzy, świetnie sprawdzą się tutaj zarówno ogromne, ciężkie meble, jak i te mniejsze, bardziej intymne – jeśli jednak zależy nam na prowadzeniu typowej karczmy rodem ze średniowiecza, zdecydowanie lepiej sprawdzi się ta pierwsza opcja. Dębowe, rustykalne wnętrze sprzyjać będzie atmosferze biesiady, dlatego świetnie się sprawdzi przy organizacji większych imprez, takich jak śluby czy spotkania firmowe.

Panele podłogowe utrzymane w wiejskim stylu mają jeszcze jedną ogromną zaletę, tę mianowicie, że są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu wytrzymają niewzruszone niezliczoną liczbę wesel i innych uroczystości. Ze względu na specyfikę miejsca, jakie mają zdobić, warto jednak pokusić się o odpowiednią impregnację paneli.