tokarka cnc używana

Skrawanie powierzchni brył używanymi maszynami

Narzędzia obróbcze wykorzystywane podczas prac produkcyjnych muszą być bardzo precyzyjne, dlatego tak dużą wagę przykłada się do ich wyboru. Zwłaszcza kiedy chodzi o skomplikowane powierzchnie brył obrotowych, do których obróbki wykorzystuje się tokarkę CNC. Jej zadaniem jest wprawienie konkretnego przedmiotu w ruch obrotowy, aby skrawać kawałek po kawałku powierzchnię poddawaną precyzyjnej obróbce.

Tokarka jest pomocna

tokarka cnc używanaTakie maszyny należą do bardzo drogich, zwłaszcza jeśli firmy potrzebują minimum kilka takich urządzeń, aby być w stanie zrealizować wszystkie zamówienia. Decydują się więc na zakup używanych tokarek o dobrych parametrach roboczych. Tokarki sterowane numerycznie są urządzeniem, które jest w stanie precyzyjnie przetoczyć kuliste elementy utrzymując ich idealny kształt. Dzięki wyposażeniu w specjalny komputer, na którym ustawia się parametry pracy tokarki można uzyskać powierzchnię obrobioną z najmniejszą dokładnością. Jest to bardzo dużym ułatwieniem podczas masowej produkcji, kiedy klient składa duże zamówienie na identyczne produkty. W takiej sytuacji zazwyczaj zostaje zakupiona tania tokarka cnc używana, która stanowi źródło pomocy dla wcześniejszych urządzeń stanowiących wyposażenie linii produkcyjnej. Cały proces toczenia składa się z kilku faz, aby krok po kroku dążyć do osiągnięcia idealnej kuli w wymiarze 3D.

tokarka cnc używanaW zależności od typu wykonywanej pracy można się zdecydować na inny model tokarki dostosowany nie tylko do twardości, ale również wielkości obrabianych elementów. Warto również wiedzieć, że po wymianie głowic tokarki nadają się również do wycinania otworów lub wiercenia, nie jest to jednak ich główne przeznaczenie. Zakup używanej tokarki znacznie przyspiesza prace, co wcale nie oznacza, że musi być ona gorzej wykonana. Wybierając urządzenia używane oczywiście trzeba zwrócić uwagę na ich stan techniczny oraz specyfikację, które determinuje o tym jaki typ pracy może być wykonywany za jej pomocą. Często jednak okazują się one zdecydowanie lepsze niż nowe zakupowane u producentów, ponieważ niektóre komponenty działają zdecydowanie lepiej kiedy są już częściowo wyrobione. Obróbki materiałów o kulistych kształtach bez pomocy tokarki byłyby niemalże nie do wykonania. Teraz jednak tokarki, zwłaszcza CNC stanowią duże ułatwienie.

Wystarczy zaprogramować odpowiedni kształt kuli 3D w programie, a maszyna sama wykonuje właściwą pracę bardzo precyzyjnie. Dzięki temu można w procesie produkcji otrzymać wiele elementów o takich samych wymiarach i kształcie, co jest niezwykle istotne podczas realizacji dużych zamówień.