Kilka sposobów na szybkie budowanie – prefabrykaty, drewno, bale

Budownictwo to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin gospodarki. Co chwila pojawiają się jeszcze bardziej nowoczesne i oryginalne projekty domów, nowe materiały, nowe trendy wnętrzarskie. Firmy budowlane chcąc nie wypaść z branży muszą podążać za nowościami i wiedzieć czego oczekują klienci.

Budynki z prefabrykatów szybko się stawia

budynki z prefabrykatówA oni przede wszystkim oczekują, że budynek powstanie szybko i tanio. Jednak jak połączyć te dwie rzeczy? Czy jest to w ogóle możliwe? Okazuje się, że tak! Wystarczy zdecydować się na budynki z prefabrykatów lub z drewna. Stawia się je o wiele szybciej niż domu murowane, dobra ekipa potrafi to zrobić nawet w miesiąc. Po wylaniu fundamentów nie trzeba się martwić o pogodę, która uniemożliwiałaby położenie tynków, czy inne prace. Wszystko jest robione ,,na sucho”, łączenia wykonuje się na przykład przy pomocy gwoździ. Takie domy prefabrykowane czy modułowe składają się z gotowych elementów, które trzeba jedynie połączyć. Na plac budowy przyjeżdżają gotowe ściany, dachy, czy całe pomieszczenia. Należy je tylko osadzić na fundamencie i połączyć ze sobą i gotowe. Można przechodzić do dalszych prac.

budynki z prefabrykatówWykorzystywane jest do takich domów zarówno płyty drewna klejonego jak i z keramzytobetonu. Druga opcja przypomina betonowe płyty o nietypowym, czerwono-fioletowym kolorze. Jednak stawia się je tak samo jak dom z płyt drewnianych. Również domy z bali, czy z drewna (te dwa pojęcia nie są tożsame ze sobą!), ale nie prefabrykowanego stawia się szybciej niż tradycyjne domu murowane. Tutaj również nie ma tynków na zewnątrz, a drewno łączone na sucho można kłaść nawet w zimie przy ujemnych temperaturach. To uprawia wiele prac budowlanych i sprawia, że dom można postawić o dowolnej porze roku, nie trzeba czekać na lato. Niewątpliwie w naszym klimacie, bez tornado, trzęsień ziemi, czy licznych powodzi takie budynki z prefabrykatów lub domy z bali są świetnym rozwiązaniem i nie trzeba się martwić o ich trwałość czy stabilność. W dodatku takie drewno posiada świetne walory pod względem izolacji cieplnej. Domy stawiane w takich technikach są również tańsze niż domu murowane, czasem nawet znacząco. Oszczędności zawsze są w cenie, a jak wiadomo budowa domu pochłania duże środku finansowe. Każda możliwość zaoszczędzenia sporej kwoty pieniędzy będzie bardzo korzystna.

Warto jest zatem skorzystać z takiej opcji jaką są budynki z gotowych elementów lub z bali. Możliwość najszybszego i najtańszego postawienia obiektu o różnej wielkości sprawi, że wiele osób powinno rozważyć taką alternatywę.