szybkoobrotowe kamery ip

System monitoringu z kamerami IP

Monitoring IP jest dzisiaj najpopularniejszą technologią wykorzystywaną do dbania o bezpieczeństwo ulic, prywatnych osiedli, terenów firm i wielu innych miejsc. Monitoring ten jest zintegrowany z infrastrukturą LAN, WLAN, która już istnieje, dlatego nie trzeba wykonywać żadnych dodatkowych prac. Zarządzanie takim systemem jest naprawdę proste. Taki system posiada oprogramowanie, które pozwala na inteligentną analizę obrazu.

Profesjonalny monitoring IP

szybkoobrotowe kamery ipJest to więc krok wprzód, gdyż to coś, czego nie mają kamery analogowe. To właśnie ze względu na funkcjonalność coraz częściej wybiera się kamery ip. Istnieje jednak ich wiele rodzajów. Znajdziemy w ofertach producentów między innymi kamery stałopozycyjne, minikamery kopułkowe, jak też szybkoobrotowe kamery IP. Choć wydawałoby się, że wybór będzie trudny – jest nieco inaczej, ponieważ tak naprawdę każda z tych kamer ma inne zastosowanie i to pod tym względem należy dokonywać wyboru. Weźmy na przykład kamery stałopozycyjne IP. Jak z samej nazwy wynika, obserwują one wciąż jeden punkt, nie mają możliwości obracania się. W związku z tym dobrze sprawdzają się w monitoringu wewnątrz budynków – mogą dawać obraz na przykład na cały korytarz czy konkretne miejsce – wejście do określonego biura. To rozwiązanie sprawdza się też w punktach obsługi klienta, w zarządach i tak dalej.

szybkoobrotowe kamery ipJeśli chodzi o minikamery kopułkowe, te również dają możliwość obserwacji jedynie jednego punktu. Są stosowane jednak zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Najlepsze ze wszystkich propozycji są zatem kamery szybkoobrotowe. Dają one bowiem pełny obraz danego miejsca, kamera taka może obracać się za poruszającą się osobą, dzięki czemu nie ma możliwości, aby nie uchwycić jakiegoś ważnego momentu na przykład wykonywania przestępstwa. Takie kamery są najczęściej wykorzystywane do monitoringu osiedli, można je zamieścić na słupie lub na elewacji zewnętrznej budynku. Charakteryzuje je najwyższa jakość obrazu, ponieważ są to systemy megapikselowe. Dzięki temu istnieje możliwość, że będziemy mogli rozczytać nawet numer rejestracyjny pojazdu, co nie było możliwe przy klasycznych kamerach analogowych. Nic więc dziwnego, że obecnie to kamery IP są uważane za najlepsze.

Obecnie jest to bowiem technologia, która zdecydowanie degraduje wszystkie pozostałe. Jeżeli zależy nam zatem na tym, aby stworzyć skuteczny system monitoringu prywatnej posesji, terenu firmy, osiedla czy ulicy – wybór pełnoobrotowych kamer IP będzie najlepszym, jakiego możemy dokonać. Z pewnością nie będziemy żałować tego zakupu.