Systemy balustrad nierdzewnych.

Najważniejszą funkcją balustrady jest gwarantowanie bezpieczeństwa oraz balustrada ma zachować wygodę poruszania się na schodach. Inna funkcja balustrad, to oczywiście funkcja estetyczna.

Systemy balustrad nierdzewnych są bardzo potrzebne.

 

balustrady systemoweBalustrady balkonowe i jak i balustrady schodowe mogą być wykonane z tych samych materiałów. Systemy balustrad nierdzewnychdo płyt żelbetowych są podobne jak i do innych materiałów. Balustrady systemowe ażurowe składają się ze słupków nośnych oraz poręczy. Dodatkowo zawierają wypełnienie w postaci tralek. Balustrady całoszklane nie potrzebują montowania słupków, zapewnia to ich konstrukcja. Zazwyczaj mocuje się je do płyty żelbetowej przy pomocy specjalnych śrub. Mimo swojego wyglądu takie balustrady są stabilne i na pewno zapewnia bezpieczeństwo. Resztę stanowi już tylko szkło, oczywiście takie balustrady mogą być połączone z innymi materiałami. Takie połączenia można często zauważyć na ulicach Gdyni. Innym typem balustrad mogą być balustrady monolityczne, już połączone z płytami żelbetowymi poprzez pręty zbrojenia. Balustrady murowe, ich wadą jest ciężar. Takie balustrady mogą być wykonane z betony, żelbetu, cegły, luksfer, czy płyt re-gipsowych. W województwie pomorskim istnieje wiele firm, które specjalizuje się w murowaniu balustrad. Materiały na balustrady przy płytach żelbetowych to metal, drewno, szkło. Przez materiał jakim jest metal rozumie się stal, aluminium czy mosiądz. Taki materiał musi być odpowiedniej jakości, by nie korodował. Najnowsze techniki spawalnicze umożliwiają takie spawy tych materiałów, że wcale nie widać spoin łączących. Wypełnienie z takich materiałów to zazwyczaj pręty o konstrukcji kwadratowe, prostokątnej lub okrągłej. Innym materiałem na balustrad jest drewno. Jest to najłatwiejszy materiał do obróbki i konserwacji. Głownie do produkcji balustrad jest stosowane drewno dębowe, bukowe, jesionowe. Jednak coraz częściej można spotkać tez balustrady wykonane z drewna z drzew egzotycznych – z merbau, badi, sapeli, tek, iroko.

Balustrady szklane stają się coraz bardziej popularne, ze względu na swój nowoczesny wygląd. Takie systemy balustrad nierdzewnych jest wykonana ze szkła hartowanego i może być bezbarwna, ale także może być w różnych kolorach.