poliwęglan komorowy

Szklenie wykonane z poliwęglanu

Za pomocą poliwęglanu można wykonać szklenie ścian, jak i dachów budynku. To dobry wybór zwłaszcza jeśli chodzi o hale sportowe. Umieszczając płyty na dachu, zyskujemy dobrą przepuszczalność światła dziennego, a przy tym bardzo dobre parametry odpornościowe – nie ma obaw, że płyty poliwęglanowe nie sprawdzą się przy obciążeniu śniegiem czy wiatrem.

Poliwęglan komorowy jest wytrzymały

poliwęglan komorowyJeśli zdecydujemy się na montaż płyt z poliwęglanu, warto dobrze rozważyć, która metoda szklenia będzie najlepsza. Producenci proponują kilka systemów. Wymienić można tu tak zwane szklenie na sucho, jak i na mokro. W pierwszym przypadku należy uwzględnić stosowanie specjalnych uszczelek z neoprenu lub z kauczuku etylenowo-propylenowego. Te systemy szklenia sprawdzają się wtedy, kiedy nie możemy zastosować tradycyjnych uszczelniaczy przez ruchy termiczne płyty wywołane zmianami temperatur. Z kolei szklenie na mokro jest stosowane wtedy, kiedy chcemy zamontować płytę z poliwęglanu w tradycyjnych, drewnianych lub metalowych ramach okiennych, a do dyspozycji mamy jedynie taśmy oraz materiały szklarskie wyróżniające się właściwościami nietwardniejącymi. Dzięki temu płyta będzie mogła rozszerzać się oraz kurczyć, bez utraty dobrych parametrów przyczepności.

poliwęglan komorowyPrzy szkleniu poziomym warto pamiętać także, że konieczne jest zachowanie odpowiedniego spadku płyty, aby woda deszczowa mogła być spokojnie odprowadzana. Producenci polecają najczęściej spadek 5 st. Sam montaż z odpowiednim kierunkiem nachylenia nie jest niczym skomplikowanym, chociaż należy mieć na uwadze także polecane przez fachowców warunki osadzenia krawędzi. Płyty mogą być podparte na dwóch lub na czterech krawędziach. Jeśli trwały poliwęglan komorowy od producenta zostaje zamontowany w sposób profesjonalny, będziemy mogli liczyć na wytrzymały, wysokiej klasy system szklenia. Taki system dobrze sprawdza się zwłaszcza w budynkach wykonanych w stylu nowoczesnym. Warto wiedzieć, że producent zabezpiecza materiał przed promieniami UV, co jest dodatkową zaletą i sprawia, że poliwęglan zaczyna być doceniany przez coraz więcej osób, stając się przy tym nieodzownym materiałem w budownictwie nowoczesnym.

Poliwęglan komorowy jest bowiem bardzo dobrym zamiennikiem dla szkła, dlatego w przypadku nowoczesnej architektury, wybór jest oczywisty, jeżeli zależy nam nie tylko na bardzo dobrych parametrach technicznych, ale także na dobrej cenie. Choć za płyty poliwęglanowe od dobrego producenta trzeba trochę zapłacić, jest to inwestycja na lata, gdyż materiał nie wymaga konserwacji.