Szkło elementem ozdobnym

Coraz częściej w nowych domach spotykamy się z nowoczesną stylizacją wnętrza. Przestrzenie są jasne dzięki jasnym kolorom i dużą ilością okien, a pomieszczenia nie są zagracone zbędnymi ozdobami czy sprzętem. W takich domach „mniej znaczy więcej” sprawdza się w stu procentach. Niektórzy idą o krok dalej stosują elementy szklane.

szklane paneleDla przykładu- szklane panele. Jest to wyrób dekoracyjny, można zastosować go w całym domu, jednakże najczęściej można spotkać je w kuchni. Szklane panele umieszcza się na ścianach, najczęściej nad kuchenką i blatem, i mają elementy ozdobne np. kwiaty, kolorowe freski czy produkty spożywcze. Oczywiście w tym przypadku mamy gotowe produkty, ale również możemy zamówić własny druk na szkle i dopasować nie tylko obraz i kolor ale rozmiar takiego druku i zamieścić gdziekolwiek w domu sobie życzymy.
Oczywiście taki druk na szkle ma swoją cenę. Jednakże kupując gotowy produkt jesteśmy ograniczeni dostępnymi na rynku wzorami. Decydując się na własny wzór, możemy nasz dom uczynić niepowtarzalnym i na pewno nie jeden gość zazdrośnie zwróci uwagę na taką ozdobę. Ostatnimi, ciekawymi produktami stosowanymi w nowoczesnych domach są szklane balustrady przy schodach prowadzących na piętro. Nowoczesność, przestrzeń i bezpieczeństwo w jednym. Jedynym minusem jest fakt, że to jest jednak szkło – czyli zostają ślady palców, a polerowanie takich balustrad jest czasochłonne. Oczywiście mowa tu o dzieciach, które uwielbiają zostawiać pamiątki w postaci odcisków całych rączek. Jednakże warte są grzechu, gdyż szklane balustrady pięknie się prezentują i mają niewysoką cenę.

Nawet jeśli nie budujemy nowego domu, a po prostu zaczynamy go odświeżać i remontować, warto pomyśleć nad takimi szklanymi elementami w naszym domu. Na pewno odświeży to nasze wnętrza, odejmie im kilka lat, a co najważniejsze, będą stanowiły ciekawy element dekoracyjny w naszym domu i będziemy mogli pozbyć się tych „starych wazonów od cioci Jadzi”.

Leave a Comment