deska tarasowa egzotyczna

Trwałe antypoślizgowe deski tarasowe

Taras jest miejscem, który podczas późnej wiosny, lata i wczesnej jesieni stanowi jedną z najważniejszych przestrzeni niemal w każdym domu. Służy nie tylko do organizacji imprez rodzinnych przy grillu, ale przede wszystkim do spędzania czasu w gronie najbliższych, często z książką w ręku. W związku z tym bardzo ważne jest jego wykończenie.

Deska dobra na taras

deska tarasowa egzotyczna	Obecnie na rynku znajduje się bardzo wiele materiałów, które produkuje się wyłącznie po to, by móc zagospodarować nimi przestrzeń na tarasie. Oczywiście przed wybraniem całego wystroju, na który składa się stół z krzesłami, fotele, czy huśtawki, na samym początku należy zadbać o wykończenie całej przestrzeni. W związku z tym trzeba zapoznać się z deskami, które mogą być do tego użyte. Wielu producentów oferuje różnego rodzaju drewno, które odpowiednio wykończone powinno służyć przez lata. Jednak coraz bardziej popularna staje się antypoślizgowa deska tarasowa egzotyczna. Jest ona bardzo charakterystyczna i dostosowana do niemal każdego podłoża. Przede wszystkim jej trwałość jest o wiele większa niż tradycyjnego drzewa europejskiego. Wyróżnia się naturalnym kolorem, a dzięki temu, że produkowana jest z drzew, które wyrastają w trudnych warunkach, staje się odporniejsza. Nie trzeba martwić się, co się stanie, gdy będą duże opady, czy wysokie temperatury. Żadne warunki atmosferyczne nie powinny źle na nią wpływać.

deska tarasowa egzotyczna	Spośród wszystkich gatunków drzew egzotycznych, najczęściej wybiera się bangkirai, które naturalnie ma bardzo ciemny kolor, a także garapa, które z kolei wyróżnia się jasną barwą. Oczywiście oprócz odpowiedniego materiału ważne jest również ryflowanie. Dzięki temu zabiegowi, który zazwyczaj wykonywany jest na górze deski tarasowej, zyskuje ona większą przyczepność i łatwo nie pęka. Z kolei ryflowanie, od dołu wpływa na trwałość całej konstrukcji. Szczególnie dobrze sprawdzi się właśnie przy drzewach egzotycznych, ponieważ są one bardzo trwałe i odporne, a dodatkowo stworzy to tzw. przestrzenie dylatacyjne, dzięki którym wilgoć, która znajduje się pomiędzy deską a wylewką, bez problemu będzie mogła parować. Cały ten zabieg ma przede wszystkim sprawić, że wykończenie tarasu będzie antypoślizgowe. W związki z tym będzie można poruszać się po nim w każdym obuwiu, a nawet boso.

Decydując się na egzotyczne drewno tarasowe, nie należy martwić się jego dostępnością. Ważne jest, by wybrać odpowiedni rodzaj, który sprawdzi się na konkretnym tarasie. Dzięki temu i odpowiedniemu zabezpieczeniu deski będą mogły służyć przez lata, bez potrzeby ich wymiany, czy ponownego zabezpieczania.