blaty łazienkowe

Umywalka wpuszczana czy umieszczona na blacie?

Stojąc przed aranżacją łazienki, z pewnością w pewnym momencie zaczniemy zastanawiać się, w jaki sposób umieścić na blacie umywalkę. Czy może zdecydować się na umywalkę wpuszczaną, czy taką nablatową? Która ma więcej zalet i która wygląda estetyczniej? Liczyć się powinna także funkcjonalność!

Blaty łazienkowe najwyższej jakości

blaty łazienkoweDobrze więc zastanówmy się przed podjęciem decyzji, aby potem nie żałować. W końcu z umywalki będziemy korzystać codziennie i to co najmniej kilka razy każdego dnia. W pierwszym kroku i tak musimy wybrać odpowiedni blat. Niezależnie bowiem od tego, czy zdecydujemy się na umywalkę nablatową czy wpuszczaną, blat w obu przypadkach będzie widoczny (a przynajmniej jego fragmenty). Stylowe blaty łazienkowe w Lublinie proponowane w tamtejszych sklepach meblowych, wyróżniają się najwyższą jakością. Producenci oferują blaty z różnych materiałów, dlatego to także warto wziąć pod uwagę. Wybierzmy ten blat, który charakteryzuje się odpornością na działanie wody oraz na wilgoć – czy to będzie blat kompozytowy czy z płyty laminowanej, to już sprawa drugorzędna. Istotna jest jednak estetyka – przecież chcemy, aby cała łazienka była zaprojektowana w sposób harmonijny, blat musi więc pasować do pozostałych mebli – szafek czy półek.

blaty łazienkoweJeśli zamarzyła nam się łazienka w stylu ekologicznym, wówczas możemy zdecydować się na blat drewniany, jednak powinniśmy pamiętać, że drewno trzeba regularnie pielęgnować – co jakiś czas należy dokonać ponownej impregnacji. Wróćmy jednak do umywalek. Większą nowoczesnością charakteryzuje się umywalka nablatowa, ponieważ tego typu rozwiązanie pozwlaa podkreślić bryłę umywalki – to dodatkowy punkt dla estetyki pomieszczenia. Z kolei nie ma żadnego problemu z rurami odpływowymi, ponieważ są one ukryte pod blatem – znajdują się w szafce. Dodatkowo taką umywalkę jest bardzo łatwo czyścić – bez problemu dostaniemy się w każde jej miejsce. Dzięki zaś wyższemu brzegowi takiej umywalki, zyskujemy dodatkowy komfort użytkowania – nie musimy przejmować się wodą chlapiącą na blat, bo takie sytuacje nie mają miejsca. Jeśli chodzi zaś o umywalki wpuszczane w blat, tutaj ich zaletą jest to, że przede wszystkim atrakcyjny wygląd – to rozwiązanie klasyczne, które polubią zwolennicy tradycji.

Dzięki „złączenia” szafki z blatem i umywalki, otrzymamy wrażenie lekkości, co w pewien sposób pozwoli optycznie powiększyć wnętrze. Jak widać, oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, dlatego z pewnością uda nam się wybrać to, które bardziej nam się podoba i pasuje do naszej łazienki.