stół montażowy

Uniwersalność stołu montażowego

Stoły montażowe to meble całkowicie uniwersalne, ponieważ mogą być z powodzeniem stosowane w różnorakich branżach. Stanowią one idealne stanowiska dla monterów pracujących w firmach elektrycznych, motoryzacyjnych czy w branży automatyki przemysłowej. Jeżeli właśnie kompletujemy wyposażenie do takiej firmy, warto dobrze zastanowić się przed wyborem odpowiednich stołów montażowych.

Oferowane stoły montażowe

stół montażowyPowinna je charakteryzować najwyższa jakość, która przejawia się przede wszystkim w wyjątkowej ergonomii. Dzięki temu praca przy takim stole montażowym nie jest dla pracownika niewygodna. Komfort pracy z kolei przełoży się na wydajność, dlatego pracodawcy powinno zależeć na tym, aby zakupić jak najwyższej jakości stoły montażowe, które idealnie będą spełniać swoją rolę. Taki stół montażowy chyba każdy producent oferuje od razu z podstawowym wyposażeniem w postaci kształtek oporowych oraz uchwytów mocujących pojedynczych oraz kątowych, za pomocą których można prawidłowo zamontować płyty montażowe. Jeżeli szukamy stołów, powinniśmy zwrócić uwagę na przykład na stół montażowy o powierzchni operacyjnej 1500 x 2000 mm, są to bowiem standardowe wymiary, które idealnie sprawdzą się na większości stanowisk. Istotna jest także możliwość ustawiania ramy roboczej – najlepiej, aby ta wysokość ramy nie była stała. Regulowanie na wysokości 770 do 1130 mm zapewnia każdemu pracownikowi optymalne dostosowanie warunków pracy do własnych wymagań.

stół montażowyTypowy uniwersalny stół montażowy posiada dopuszczalne obciążenie w pozycji poziomej do 200 lub 250 kg. Jednakże jeśli pochylimy stół maksymalnie zgodnie z jego możliwościami, wówczas obciążenie wynosić może jedynie 150 kg. Ponadto możliwa jest regulacja pochylenia ramy nawet do 72 stopni. Płyty montażowe mocuje się bardzo szybko i prosto. Tego typu stół montażowy znajduje zastosowanie przede wszystkim podczas produkcji różnego rodzaju elementów. Ale w ofertach producentów znajdziemy też stoły montażowe przeznaczone do stanowisk kontroli jakości. Posiadają one wówczas niższą wysokość, około 80 cm i brak możliwości regulacji. Zamiast tego do takich stołów można zamontować oświetlenie w postaci led, dzięki czemu badania jakości produktów będą na pewno precyzyjne i przyniosą prawdziwe wyniki.

Dodatkowo istnieje możliwość montażu gniazdek zasilających, dzięki czemu możemy podłączyć dowolne urządzenie elektryczne, które będziemy stosować przy danym stanowisku montażowym. Jak widać, zalet stołów montażowych jest całe mnóstwo. Nic dziwnego, że stanowią one podstawowy element wyposażenia niemal każdej firmy produkcyjnej.