W kuchni ważny jest każdy szczegół

Nowoczesna kuchnia powinna być dobrze wyposażona. Przede wszystkim staramy się zakupić dobrej jakości garnki. To podstawa. Najlepsze będą garnki ze stali nierdzewnej, które długo będą nam służyć w idealnym prawie stanie. Musimy mieć garnki różnej wielkości, ale też nie przesadzajmy z ich ilością. Ich liczba będzie zależeć od ilości domowników oraz od tego, jak często będziemy gotować w domu. Oprócz garnków w kuchni niezbędne są talerze.

Musimy mieć po jednym komplecie składającym się z talerza głębokiego, dużego i deserowego dla każdego domownika i co najmniej dwa komplety dla gości. To minimum na początek. Potem warto ten stan uzupełnić. Przydadzą się bardzo także jakieś salaterki i miski. Nie można zapomnieć też o kubkach. Osobna sprawa to szkło w kuchni. Komplet szklanek, kieliszków, dzbanki do napojów powinny być w naszych szafkach obowiązkowo. Ilość także zależy od liczby domowników. Jeśli mamy kuchenkę mikrofalową, to przyda się komplet naczyń ze szkła hartowanego, w których można podgrzewać czy gotować potrawy w tej kuchence.
Bo to ważne, aby do mikrofalówki stosować odpowiednie naczynia szklane lub z tworzyw sztucznych. Absolutnie nie używajmy naczyń metalowych, a nawet porcelanowych, które są ozdobione metalicznymi wzorami, ponieważ możemy doprowadzić do zniszczenia kuchenki. Komplet sztućców i noży kuchennych to kolejny zakup, który musimy zaplanować. Z drobnych narzędzi kuchennych przydadzą się drewniane łopatki, tarki oraz tłuczek do mięsa. Bardzo dokładnie zaplanujmy zakup patelni. Powinniśmy mieć co najmniej dwie patelnie, w tym jedną pokrytą teflonem lub inną substancją nieprzywierającą. W kuchni bardzo przydatnym sprzętem jest waga kuchenna oraz różne miarki.

Pozwalają one dokładnie odmierzyć potrzebne ilości produktów, co jest szczególnie ważne przy pieczeniu ciast. Jeszcze tylko kilka co najmniej ścierek kuchennych i łapek, które pozwolą przenosić gorące przedmioty oraz dobre deski do krojenia różnych produktów i już możemy przyjemnie i smacznie gotować.

Leave a Comment