Wentylacja z odzyskiem, czyli gruntowy wymiennik ciepła

O wentylacji dzisiaj mówi się już nie kategoriach luksus, jak miało to miejsce jeszcze kilka lat temu, ale w kategoriach standardu. Właściwie każda współczesna inwestycja budowlana ma wpisane w plany wentylację. Te inwestycje natomiast, które zbudowane zostały bez systemu wentylacyjnego, są o niego wzbogacane.

Ale i sama wentylacja uległa w ostatnich latach rozwojowi. Systemy zostały wzbogacone o dodatkowe elementy, które sprawiają, że wentylacja jest nie tylko rozwiązaniem komfortowym, ale też nie tak drogim i bardziej niż dotąd przyjaznym środowisku. Takie elementy, jak kanały wentylacyjne, czy gruntowy wymiennik ciepła zostały udoskonalone. Teraz nie tylko efektywnie pracują, ale też pozwalają nam dbać o naszą kondycję finansową i dbać o własny komfort troszcząc się jednocześnie o stan środowiska naturalnego.
Rozwiązaniem, które koncentruje się wokół ergonomii, komfortu i ekologii jest niewątpliwie wentylacja z odzyskiem. Odzyskiwana jest tutaj energia termiczna, która zostaje ponownie wykorzystana. To odzyskanie możliwe jest dzięki rekuperatorowi- urządzeniu, które wymienia ciepło pomiędzy wentylowanym powietrzem. Jego dobór, podobnie jak dobór pozostałych elementów instalacji należy pozostawić fachowcowi. Każda inwestycja budowlana jest inna. Każda wymaga indywidualnego rozplanowania i dostosowania poszczególnych elementów.

Tylko wtedy jest w stanie zapewnić nam na długie lata komfort skutecznej wentylacji. I tylko wtedy staje się dla nas naprawdę opłacalna a dla środowiska bezpieczna.

Leave a Comment