wkręty konstrukcyjne do drewna

Wkręty konstrukcyjne do drewnianej ławeczki

Wiele osób chce mieć piękny ogród, ale aby taki był konieczne jest umieszczenie w nim elementów małej architektury, a nie tylko roślin. To właśnie dzięki ławeczce czy dzięki altance ogród staje się miejscem, w którym znacznie chętniej przebywamy. Niestety wiele osób rezygnuje z małej architektury, ponieważ gotowe obiekty dostępne w sklepach ogrodowo-budowlane są często naprawdę drogie.

Wkręty wykonane ze stali

wkręty konstrukcyjne do drewnaJednakże czy zawsze musimy kupować coś gotowego? Być może jeszcze nie odkryliśmy w sobie majsterkowicza, ale postępowanie z zasadą „do it yourself” może wejść nam łatwo w krew. Wystarczy tylko podjąć się pierwszej próby i spróbować skonstruować coś samodzielnie. Oczywiście nie będzie to od razu duża altanka, ponieważ wykonanie jej zajęłoby nam naprawdę wiele czasu, ale na przykład drewniana ławeczka? Jej zrobienie będzie o wiele prostsze. Musimy tylko zakupić odpowiednie materiały. Oprócz drewnianych desek, które będą połączone w siedzisko i oparcie, oprócz klocków na nogi ławki, konieczne będą też mocowania. Muszą być one na tyle wytrzymałe, aby zapewnić solidne połączenie ze sobą dwóch drewnianych elementów, na przykład deski z drewnianym klockiem. Na jakie mocowania zatem warto się zdecydować? Zobaczymy, że wybór w sklepie z materiałami budowlanymi jest naprawdę bogaty, dlatego możemy mieć problem, ale tylko na pierwszy rzut oka. Jeżeli poczytamy opisy konkretnych produktów, dowiemy się, który warto kupić.

wkręty konstrukcyjne do drewnaPrzykładowo – stalowe wkręty konstrukcyjne do drewna z pewnością będą dobrym wyborem w przypadku wykonywania małych konstrukcji architektury ogrodowej. Zdecydujmy się najlepiej na te ocynkowane, gdyż będą już przez producenta zabezpieczone przed korozją. Dzięki temu nawet w przypadku długotrwałego kontaktu z wilgocią, takie wkręty nie zardzewieją, a więc ławka nadal będzie wyglądać estetycznie. Oczywiście bardzo ważny jest dobór odpowiedniej długości wkrętu, aby był on w stanie połączyć dwa elementy drewniane. Tutaj należy więc dokonać stosownych pomiarów, ale z tym nie powinniśmy mieć problemu nawet mimo braku doświadczenia. Zastanówmy się też na to, czy chcemy, aby wkręt idealnie przylegał do powierzchni – jeśli tak, musimy wybrać wkręty z łbem stożkowym, ponieważ tylko on zrównuje się z powierzchnią, natomiast w przypadku łba talerzowego zawsze będzie on nieco wystawał.

Dlatego te drugie wkręty możemy stosować jedynie w miejscach, gdzie nie będą widoczne gołym okiem. Za pomocą obu rodzajów wkrętów możemy łączyć elementy z drewna litego, warstwowego, jak również kompozytowego.