drewniany domek do ogrodu

Wybór domku ogrodowego na działkę

Drewniany domek ogrodowy to idealny wybór na działkę, jeśli zależy nam na bliskości z naturą. To materiał budowlany, który wygląda o wiele przyjemniej niż blacha (też wykorzystywana do budowy domków na narzędzia). Nic więc dziwnego, że to właśnie domki drewniane są najczęściej wybierane przez osoby, które lubią zajmować się pielęgnacją ogrodu i chcą mieć wyznaczoną przestrzeń do przechowywania wszystkich narzędzi, zarówno tych używanych bardzo często, jak i tych sezonowych.

Drewniany domek na fundamencie

drewniany domek do ogroduNie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że pielęgnacja gleby oraz roślin to zadanie wymagające zaangażowania, wiedzy, a przede wszystkim właściwych narzędzi. Dodatkowo taki solidny drewniany domek do ogrodu sprawi, że narzędzia nie będą zajmować nam przestrzeni w garażu. Domek będzie doskonałym elementem idealnie komponującym się z architekturą ogrodową, ale musimy pamiętać o dobraniu jego odpowiednich wymiarów. Najczęściej, jeśli chodzi o gotowe domki, które po prostu stawiamy na działce na przygotowanym wcześniej fundamencie, mają one wymiary 1,2 x 1,5 m, czasami też 1,2 x 1,8 m. Jest to niewielka powierzchnia, jednak wystarczająca do przechowywania narzędzi. Taki domek to więc doskonały schowek ogrodowy, jeśli jednak zależy nam na większej przestrzeni, wówczas nie ma żadnego problemu, aby zdecydować się na większy domek.

drewniany domek do ogroduWielu producentów realizuje zamówienia indywidualne, dlatego możemy poprosić o domek, który idealnie wpasuje się w nasze potrzeby pod względem wysokości, szerokości, jak i długości. W większym domku każde narzędzie znajdzie swoje miejsce, a my zachowamy swobodę ruchu. Dostęp do każdego przedmiotu również będzie naprawdę prosty. Pamiętajmy jednak, że oprócz wymiarów, w projekcie należy uwzględnić także inne kwestie. Na przykład to – czy domek powinien posiadać okno, a może dwa? Czy lepiej zrezygnować z nich zupełnie? Niektórzy uważają, że okna są zupełnie niepotrzebne, gdyż w domku i tak jedynie przechowujemy narzędzia, a więc nie spędzamy tam czasu niemal wcale. Inni zaś twierdzą, że dzięki oknom wnętrze stanie się rozjaśnione i będzie wyglądać przyjemniej. Sami powinniśmy zastanowić się nad tym, co jest dla nas najważniejsze.

Producent na pewno nie będzie miał żadnego problemu z realizacją naszego projektu, dlatego nie obawiajmy się urzeczywistniać nawet najbardziej nietypowych wymagań. Pamiętajmy też o doborze drzwi – jednoskrzydłowych lub drzwi podwójnych, w zależności od wielkości domku. Taki domek ogrodowy to naprawdę niezastąpiony element każdej działki wypoczynkowej.