wynajem kontenerów na gruz

Wynajem i wymiana kontenerów na gruz

Kiedy planujemy rozpoczęcie budowy niezwykle istotne jest to, aby jak najlepiej się do tego przygotować. Istnieją bowiem elementy, o których zapomina niejedna firma wykonawcza czy kierownik budowy. Do jednego z tych elementów należy zapewnienie odpowiedniej gospodarki odpadami budowlanymi.

Wynajem kontenerów na odpady

wynajem kontenerów na gruzCo kryje się pod tym hasłem? Przede wszystkim zorganizowanie miejsc składowania gruzu oraz innych śmieci oraz ich wywóz. Problem jest dostrzegany najczęściej w momencie, w którym na terenie plac zaczyna tworzyć się bardzo duży bałagan. Kiedy zaczynamy dostrzegać, że na budowie znajduje się zbyt dużo niepotrzebnych odpadów materiałów oraz opakowań po zaprawach, bloczkach lub palet powinniśmy zacząć działać szybko. Prace na dużej budowie generują bowiem bardzo dużo śmieci. Oczywiście jest to zależne od etapu realizacji inwestycji, jednak właściwie w każdym momencie na placu budowy powinien znajdować się kontener na gruz i inne odpady budowlane. Na szczęście, w dużych miastach takich jak Wrocław, wynajęcie takiego kontenera nie stanowi większego problemu. W tych miastach działa bowiem chociaż kilka firm, które mają w swojej ofercie takie usługi.

wynajem kontenerów na gruzNależy jednak liczyć się z tym, że im wcześniej do nich zadzwonimy, tym większa jest szansa, że otrzymamy kontener w miarę szybko. Wynajem kontenerów na gruz we Wrocławiu, czyli mieście szybko rozwijającym się, nie będzie proste na przykład w okresie letnim, kiedy budowy pracują najprężniej. Jeśli jednak mamy szczęście, to pojemnik na odpady budowlane pojawi się u nas już kolejnego dnia. Musimy jedynie wysłać zamówienie do przedsiębiorstwa oferującego takie usługi. W takim mailu powinniśmy szczegółowo określić wielkość pojemnika. Warto również wspomnieć, czy jesteśmy zainteresowani dłuższą współpracą. Wtedy przedsiębiorstwo będzie mogło uwzględnić nas w swoich planach, co spowoduje jeszcze szybszą zmianę kontenerów. Najczęściej do takiego pojemnika wrzucamy gruz i śmieci np. folie, które stanowiły opakowanie palet, styropiany czy wełny mineralnej. Kiedy nasza budowa rozpoczyna się od rozbiórki istniejącego już obiektu warto zdecydować się na segregację odpadów.

Wtedy wszelkiego rodzaju papy powinny trafić do jednego kontenera i zostać zutylizowane, gruz do innego, natomiast stal i drewno powinna zostać przeznaczona do recyklingu. Jest to niezwykle istotne dla środowiska naturalnego. Plusem takiego postępowania jest też to, że możemy zyskać dodatkowe środki. Stal jest bowiem ciężka i zamiast wrzucać ją do kontenera z gruzem warto zebrać ją osobno i sprzedać w skupie złomu.